خبرگزاری شبستان

جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

الجمعة ١١ شعبان ١٤٣٩

Friday, April 27, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
حفظ حجاب تدوام بخش راه شهیدان است
خبرگزاری شبستان: شهید سرمالیان در وصیت نامه خود با تاکید به ضرورت توجه ویژه به تربیت صحیح فرزندان آورده است:خواهران با حفظ حجاب تداوم بخش راه شهیدان باشید.

۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۳:۳۵

برگزاری همایش نقش معماری در سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: به مناسبت روز ملی معمار، همایش نقش معماری در سبک زندگی در قزوین برگزار می شود.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۰۹:۱۷

حجت الاسلام دکتر ترخان در گفت وگو با شبستان:
راه سرمایه گذاری سودآور در ماه شعبان/شرط پذیرش عمل صالح!
خبرگزاری شبستان: رویش به زمین مناسب نیاز دارد، دانه در زمینی می‌روید که شوره زار نباشد. قرآن کریم در مسیر سعادت، قطعاً هدایتگر است، اما رویش بذر هدایت در وجود آدمی، برای آنانی اتفاق خواهد افتاد که از زمینه مناسب برخوردار باشند.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۰۹:۴۴

نوع رفتار و حرکت طلبه باید حجّت اسلام باشد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه گفت: طلبه ها باید بر اجتماع تأثیر بگذارند نه اینکه همرنگ اجتماع شوند، وقتی می گوییم حضرت زهرا(س) الگو هستند باید در تمام ابعاد زندگی الگو باشند، شخصی که زندگی مصرف گرایی دارد این با ساده زیستی و سادگی منافات دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۰۲

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان(۲):
شرط دستیابی به حیات طیبه/مرز سعادت و شقاوت آدمی
خبرگزاری شبستان: این قوّه عقل و ادراک است که انسان را به جایگاه خلیفه الهی سوق می دهد. در عالم ناسوت، امور به وسیله عقل و شعور به منصه ظهور و بروز خواهند رسید و عدم استفاده از عقل و ادراک، قطعاً آدمی را به حضیض ذلّت می کشاند.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۹:۳۵

یک پژوهشگر در گفت‌وگو با شبستان تشریح کرد:
راه های آسان حل مشکلات در زندگی به سبک پیامبر خوبی ها(ص)
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام محمد سادات منصوری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) همچون خورشید هستند که باید از نور ایشان بهره بگیریم، گفت: جزییات رفتار پیامبر(ص) باید مشخص و به عنوان الگو به جامعه ارائه شود.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۲۲

ارائه راه های درمان تملق در «چربی زبان نگیرید»
خبرگزاری شبستان: راه های پیشگیری و درمان تملق و چاپلوسی در اثری با عنوان «چربی زبان نگیرید» منتشر شد.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۱:۵۹

استاد فلسفه و عرفان تطبیقی:
غفلت از جبهه هنر انقلاب در جنگ نرم، خسارت های جبران ناپذیر دارد
خبرگزاری شبستان: بی شک یکی از مهمترین جبهه ها در تهاجم فرهنگی جبهۀ هنر است. غفلت از این امر و بی توجهی به آن خسارت‌های جبران ناپذیری دارد. تقلید و دنباله روی همیشه آسان است، اما نوآوری و ابتکار و طرحی نو درانداختن آسان نیست.

۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۱:۱۱

حقیقت و زن
خبرگزاری شبستان: حضرت امیر(ع) در کلام خود چنین می‌فرماید که: «الحمدلله المتجلّی لخلقه بخلقه»، بنابراین خلقت عبارت از تجلّی حق است در مخلوقات خود و چون تجلّی مقول به تشکیک است، بنابراین کامل‌ترین تجلّی در بهترین مخلوق یعنی "انسان" صورت گرفته است.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۱۴:۴۴

در نشست «مبانی نظری و فلسفه مجازی» مطرح شد؛
مسئله امروز ما فیلترینگ نیست/انسان مجازی در بیشترین حد خود در ایران ظهور کرده است!
خبرگزاری شبستان: فضای مجازی فضای زندگی و تنفس ماست، این فضا مکان و زمان، سبک زندگی و نحوه اندیشیدن را برای ما تغییر می‌دهد. مسئله امروز ما فیلترینگ نیست، انسان مجازی است که در ایران در بیشترین حد خود ظهور کرده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۶

ضرورت اصلاح سبک زندگی به منظور افزایش سلامت اجتماعی
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی وزیربهداشت و درمان گفت: اصلاح سبک زندگی فردی و اجتماعی در افزایش سلامت اجتماعی و کاهش مشکلات با مشارکت مردمی ضروری است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۷

حداد عادل در گفتگو با مهر:
سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۶

آیه های مهدوی؛
خدا در دل دشمنان حضرت حجت(عج) ترس می اندازد
خبرگزاری شبستان: گاهی امداد غیبی به این است که در دل دشمنان ترس بیفتد. شاه، امام خمینی(ره) را زندان کرده بود اما باز هم از ایشان می ترسید. شاید معنای «المومن کالجبل» این باشد که حتی اگر دشمنان بر سر مومن پا بگذارند، باز هم از او می ترسند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم؛
ساده زیستی شاه بیت سبک زندگی فاطمی/درمان مشکلات جامعه در گرو تمسک به سیره صدیقه طاهره است
خبرگزاری شبستان: حضرت زهرا(س) در طول زندگی خود همواره قناعت و ساده زیستی را پیشه می کردند، امروز مهمترین آفت خانواده ها اشرافی گری است. سیره حضرت و پیروی از آن درمان جامعه ماست.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۷

برگی از دفتر زندگانی فاطمه زهرا(س)؛
رهاورد زندگی به سبک فاطمی/هرگز بیش از توان امیر(ع) خواسته ای نداشت
خبرگزاری شبستان: صدیقه طاهره(س) در تمام دوران زندگی کوتاه مدت خود، الگویی از سبک زندگی به شیوه رسول خدا بود و پس از ازدواج نیز همواره یار و یاور همسر خود بود و هرگز خواسته ای بیش از توان مادی او نکرد تا مبادا همسرش نزد او شرمنده شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۰۸:۱۷

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان:
استعداد یابی نوجوانان بستر تحقق رشد و توسعه است
خبرگزاری شبستان:معاون سیاسی، امنیتی استانداری، گفت: جشنواره خوارزمی فرصتی برای استعداد یابی و پی بردن دانش آموزان به خلاقیت و توانمندی خودشان است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۷

استاد علوم تربیتی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت وگو با شبستان(۲)؛
فلسفه، کودک را مسئولیت پذیر می کند/ثبات اخلاقی جامعه نیازمند سرمایه گذاری در سنین پایین است
خبرگزاری شبستان: کودکان از طریق برنامه فلسفه متوجه می شوند که دیگران نیز حق دارند فرضیه ای ارائه دهند و به اظهارعقیده بپردازند، بنابراین یاد می گیرند که از تک قطبی کردن گفت و گو ها خودداری کنند و به عقاید دیگران نیز گوش فرا دهند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۲

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱)؛
سوغات انتظار برای سبک زندگی/منتظر به دعای فرج اکتفا نمی کند
خبرگزاری شبستان: منتظر حضرت حجت(عج) وضعیت موجود را پایان کار و زندگی تلقی نمی کند، آینده را روشن می داند که باید با همت خود به آنجا برسد، لذا در سایه چنین باوری نشاط می یابد و در امور عبادی به دعای سلامتی امام زمان(عج) بسنده نمی کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۰

ویژگی های تدوین سبک زندگی ایرانی – اسلامی
خبرگزاری شبستان: اگر قرار است درباره شیوه زیستن ایرانیان امروز الگویی ارائه شود بایستی به طور جدی به شرایط جامعه ما از منظر نسبت این جامعه با سنت و مدرنیته توجه جدی شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۹

آیت الله خاتمی؛ امام جمعه این هفته تهران
خبرگزاری شبستان: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه پس از ایراد خطبه‌ها به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اقامه می‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۱:۵۴