خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨

Monday, May 29, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با بهره گیری از فرصت فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: پژوهشگر با بیان اینکه باید از تهدید فضای مجازی به عنوان فرصتی برای ترویج ارزش های اخلاقی و فرهنگی استفاده کنیم، گفت: با تولید محتوا، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با رویکردی متنوع می توانیم در زندگی مجازی نسل جوان اثرگذار باشیم.

۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۰:۳۱

شکل گیری هویت مجازی و گسست نسلی از پیامدهای زندگی مجازی
خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم تربیتی درخصوص برخی پیامدهای زندگی مجازی گفت: شکل گیری هویت مجازی، شکسته شدن مرز فضای حقیقی و مجازی، بلوغ زودرس، زمینه سازی گسست نسلی، اعتیاد اینترنتی، ترویج مصرف گرایی و تجمل گرایی از جمله پیامدهای فضای مجازی است.

۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۲:۲۰

ترویج سبک زندگی دینی بهترین روش برای کاهش آسیب های اجتماعی است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری هرمزگان از کاهش اثرگذاری آموزه های دینی در جامعه به عنوان یکی از عوامل مهم در بروز آسیب های اجتماعی نام برد و ترویج سبک زندگی دینی وآموزه های قرآنی را بهترین روش برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست.

۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۶:۱۵

بزرگترین وقاحت انسان
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على عليه السلام طی حدیثی شریف از برزگ ترین وقاحت انسان پرده بر می دارند.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۵:۰۴

زندگی مجازی جوانان در شبکه های اجتماعی
خبرگزاری شبستان: جامعه شناس با بیان اینکه زندگی مجازی به ویژه در میان نوجوانان و جوانان به یک سبک زندگی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: تنوع، تازگی و به روز بودن فضای مجازی باعث شده تا مردم بسیاری از فعالیت های خود را با استفاده از این ابزار انجام دهند.

۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۰۹:۴۵

این افراد همیشه محروم اند
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «... هميشه محروم است و افزون بر محروم بودن، در هر كارى كه مى كند نكوهيده است. چگونه محروم نباشد، در حالى كه از بند خداوند متعال گريخته است؟»

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۴:۰۶

نشانه علاقه خدا به بندگان
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على عليه السلام در حدیثی شریف نشانه بنده ای که محبوب خدا است را بیان کرده اند.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۳:۴۸

دانشگاه علوم پزشکی بابل میزبان دومین همایش ملی شفای پایدار
خبرگزاری شبستان: «دومین همایش ملی شفای پایدار» با عنوان قرآن پژوهی و طب ۱۹-۲۰مهرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل برگزار می شود.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۰:۳۷

آگاهی؛ آسیب های فضای مجازی را مهار می کند
خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم اجتماعی گفت: فضای جوانی و شرایط حاکم بر روحیات جوانان ایجاب می کند که به دنبال نوگرایی، ماجراجویی، هیجان باشند و ماهیت شبکه های اجتماعی نیز این فرصت را در اختیار نسل جوان قرار می دهد.

۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۰۸:۵۷

شکل گیری سبک زندگی نوجوانان در بازی های مجازی
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با اشاره به ضرورت کنترل و نظارت بر بازی های رایانه ای گفت: سبک زندگی کودکان و نوجوانان در بازی های مجازی شکل می گیرد و عدم کنترل و نظارت والدین بر آن، سبک زندگی نسل آینده را تغییر خواهد داد.

۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۱۰:۲۱

مسجد طراز اسلامی مدافع حرم و عاشق امام زمان(عج) تربیت می کند
خبرگزاری شبستان:مسئول ستادهماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران گفت: مسجد طراز اسلامی حسب منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به دنبال کادرسازی نیروهای انقلابی و تربیت مدافعان حرم و نیروهای عاشق امام زمان(عج) است.

۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۲:۴۴

مستند مسابقه «یک روز زندگی» در شبکه افق تولید می شود
خبرگزاری شبستان: تهیه کننده مستند مسابقه «یک روز، زندگی» از آغاز تولید این برنامه در شبکه افق خبر داد و گفت: هدف از ساخت این مجموعه، ترویج سبک زندگی اسلامی و فرهنگ صرفه جویی و ساده زیستی است.

۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۴:۳۲

بازی های رایانه ای؛ ابزاری برای ترویج سبک زندگی/ بازی های کودکانه را احیا کنیم
خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم اجتماعی گفت: بازی های رایانه ای به صورت کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده در دیدگاه ها، نوع لباس پوشیدن، نوع تغذیه، نوع تعاملات، نگاه به زندگی و نحوه تعامل با دیگران تاثیر می گذارد.

۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۰۹:۱۸

معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی:
بررسی وضعیت فرهنگی/ باید بتوان تغییرات فرهنگی را مدیریت کرد
خبرگزاری شبستان: معاون برنامه‌ریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تغییرات صورت گرفته در تمام حوزه های کشور اشاره کرد و با اذعان بر اینکه نمی توان جلوی تغییرات ایستاد، تصریح کرد: باید تغییرات را مدیریت کرد در غیر این صورت تغییرات ما را مدیریت می کند.

۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۴:۳۳

متاسفانه در ازدواج بسیاری از معیارهای اصلی قربانی مسائل فرعی شده است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: متاسفانه در ازدواج بسیاری از معیارهای اصلی قربانی مسائل فرعی شده و به جای اینکه معیارهای همچون عفت، پاکدامنی و اخلاق مطرح شود مباحث ثروت و تحصیلات مورد سنجش قرار می گیرد.

۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۳:۴۱

نقش خانواده را در تربیت کودک جدی بگیریم
خبرگزاری شبستان: کارشناس علوم تربیتی گفت: خانواده ها نباید به صرف اینکه فرزندانشان را به مراکز آموزشی خوب و مهدهای کودک می فرستند از مسئولیت و تعهدات خود در تربیت و پرورش فرزندانشان شانه خالی کنند و یا نسبت به آن کم توجه باشند.

۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۰۹:۴۹

ترویج فرهنگ قرآنی نقشی مهم در نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی نبوی
خبرگزاری شبستان: نشست (سبک زندگی اسلامی نبوی ) با تاسی از قصص قرآنی در کانون حضرت زیبب (س) روستای یکان علیا مرند و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار شد.

۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۷:۴۹

علل بسیاری از بیماری ها ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: اساس بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، دیابت و ... بیشتر به سبک زندگی افراد برمی گردد لذا ضرورت دارد موارد اشتباه شناسایی و در جامعه فرهنگ سازی شود.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۶:۰۰

الگو برداری از سبک زندگی پیامبر اکرم (ص) ثمره تقوا و ایمان الهی است
خبرگزاری شبستان: مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد کرج پیامبر اکرم (ص) را محرم همه اسرار الهی خواند و گفت: الگو برداری از سبک زندگی پیامبر اسلام (ص) ثمره تقوا و ایمان الهی است.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۹:۰۸

عضو پژوهشکده تفسیر پژوهشگاه دارالحدیث در گفت وگو با شبستان:
سیاست جمعیتی جامعه منتظر با سیره امام کاظم علیه السلام رابطه معکوس دارد
خبرگزاری شبستان: امروز حتی خانواده ها و قشرهای مذهبی ما نیز شجاعت و جسارتِ داشتن ِفرزندان زیاد را ندارند. چیزی که در جامعه منتظر پسندیده به نظر نمی رسد. این معضل ریشه در سبک غلط زندگی دارد. تا زمانی هم که این سبک تغییر نکند تحولی رخ نمی دهد.

۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۴:۱۳