خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨

Monday, January 16, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
نهادینه سازی فرهنگ دینی و بومی سدی در برابر هجمه های دشمنان
خبرگزاری شبستان: حرکت در مسیر فرهنگ دینی و صیانت از اصول و ارزش های بومی راه مقابله با توطئه های دشمنان است.

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۱

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:
تضاد قول و فعل در عمل به آموزه‌های دینی، باور جامعه را تخریب می‌کند!
خبرگزاری شبستان: اعتقاد و التزام یک جامعه به توحید و معاد باید در مناسبات نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آن نمود و اثر داشته باشد، وگرنه پارادوکس قبول داشتن به زبان ولی عمل نکردن در رفتار، باور و شخصیت جامعه را خدشه دار می‌کند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۵

خدا از شنیدن صدای این‌ها بدش می‌آید
خبرگزاری شبستان: اگرچه خداوند خود فرموده مرا بخوانید و نماز را برای همصحبتی بنده با ذات احدیتش قرار داده اما هستند کسانی که به تعبیر امام رضا (ع) پروردگار از شنیدن صدای آنها بدش می آید.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۳:۵۵

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان:
عواقب رفتار نامناسب با ارباب رجوع/تنش زایی عادات غلط اداری برای سبک زندگی!
خبرگزاری شبستان: اگر کارمندان بدانند رفتار ناپسند با ارباب رجوع می‌تواند سبب حرمت درآمدشان بشود، هرگز برخورد تند با آنها نمی‌کنند؛ لذا باید علاوه بر مسایل فردی نسبت به جنبه اجتماعی تعاملات خود دقیق باشیم و در مقام پیوند زدن حق الناس و حق الله برآییم.

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۰

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان:
سوغات خوش خُلقی و مهربانی برای سبک زندگی!/توانایی در رفع نیاز دیگران نعمت است
خبرگزاری شبستان: مهربانی با مردم را پوشش دل خویش قرار ده و با همه دوست و مهربان باش، مبادا هرگز، چونان حیوان شکاری باشی که خوردن آنان را غنیمت دانی، زیرا مردم دو دسته‌اند، دسته‌ای برادر دینی تو و دسته دیگر همانند تو در آفرینش اند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۰۹:۴۸

عضو هیئت علمی دانشگاه معارف اسلامی قم در گفت وگو با شبستان:
رابطه بی‌اخلاقی‌ها و کم کاری‌های اداری با بحران‌های سبک زندگی!
خبرگزاری شبستان: وقتی در مشاغل مختلف کم کاری می‌شود و به امور مردم رسیدگی نشده و به بیانی ارباب رجوع جدی گرفته نمی‌شود، آسیب‌های فراوانی به جامعه وارد می‌شود چراکه این عدم رسیدگی لطمه‌های متعدد به خانواده و پس از آن اجتماع وارد می‌کند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۰۹:۳۷

سایه فضای سایبری بر زندگی خانواده ها/ برای فرهنگسازی استفاده از فضای مجازی دیر نشده است
خبرگزاری شبستان: کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به پیامدهای فضای سایبری گفت: برای ترویج فرهنگ استفاده از فضای مجازی هنوز دیر نشده است و می توانیم اقدامات فرهنگی و اجتماعی با رویکرد ارتقا سواد فضای مجازی انجام دهیم.

۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۲:۲۴

چالش جدی نظام سطله با پیروزی انقلاب اسلامی
خبرگزاری شبستان:کارشناس فرهنگی مذهبی لرستان، با اشاره به توطئه های دشمنان، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نظام سلطه با چالش های جدی در مسائل منطقه ای و بین المللی مواجه شد.

۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۰۹:۴۳

سه کلید ورود به بهشت!
خبرگزاری شبستان: اگرچه ورود به بهشت به عنوان وعده برحق الهی و محل سکونت مومنان در دیار باقی بعضا در ذهن ما با دشواری های بسیار همراه است اما با سه خلصت انسان می تواند از همه درهای بهشت به آن داخل شود.

۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۲:۳۲

رد پای جنگ نرم در فضای شبکه های اجتماعی/ بررسی تهدیدات و فرصت ها
خبرگزاری شبستان: کارشناس و پژوهشگر فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه شبکه های اجتماعی از ابزارهای جنگ نرم است، اظهارداشت: با شناخت و آگاهی می توان تهدیدات شبکه های اجتماعی را به فرصت تبدیل کرد.

۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۰:۳۴

برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی در بروجرد
خبرگزاری شبستان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، گفت: کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی با موضوع آموزش های پیش از ازدواج ویژه کانون های فرهنگی هنری بروجرد برگزار شده است.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۴:۲۲

شبکه های اجتماعی سبک زندگی جوانان را هدف قرار داده اند
خبرگزاری شبستان: کارشناس و پژوهشگر فناوری ارتباطات و اطلاعات با بیان اینکه شبکه های اجتماعی سبک زندگی جوانان را بیش از سایر گروه های سنی تغییر می دهد، گفت: شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تغییر نگرش ها، عقاید، باورها و هویت جوانان ایفا می کند.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۱:۰۱

پایان همایش سبک زندگی:
همایش سبک زندگی؛ آغازی برای اقدام و عمل مسئولانه
خبرگزاری شبستان: همایش سبک زندگی عصر امروز دوشنبه ۱۵ آذرماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۷:۴۷

عباس صالحی در همایش سبک زندگی:
خطر مصادره هویت، دغدغه تمام جهان است
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی وزیر ارشاد تاکید کرد: دغدغه ی هویت برای جهان معاصر دغدغه ای فراگیر است و اگر از این منظر نگاه کنیم بحث را سیاسی و یا جغرافیایی نمی بینیم.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۷:۴۳

وزیر کشور:
نقطه کانونی سبک زندگی توجه به اعتقادات دینی است
خبرگزاری شبستان: وزیر کشور با بیان اینکه ما باید آنچه را حق می دانیم تقویت کنیم تا خروجی حق گرایی در حوزه جهان بینی ما به سبک زندگی تبدیل شود. گفت:نقطه کانونی سبک زندگی توجه به اعتقادات دینی و باورها است و نباید توجه به کمال مطلق را از دست دهیم .

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۵:۴۴

مسجدجامعی:
روایت‌های بخشنامه‌ای برای تغییر سبک زندگی تاثیرگذار نیست/سبک زندگی نباید متفاوت با منظومه فکری جوانان باشد
خبرگزاری شبستان: عضو شورای شهر تهران گفت: یکسان سازی‌های موجود و بخش نامه ها در حوزه سبک زندگی موجب بهبود شرایط در کشورها نشد بلکه سلیقه‌های متفاوتی ایجاد کرد لذا توصیه می شود پرداختن به فرهنگ و سبک زندگی نباید متفاوت با منظومه فکری جوانان باشد.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۴:۳۳

دومین روز همایش ملی سبک زندگی
همایش ملی سبک زندگی صبح امروز با حضور رئیس مجلس ، وزیر ارشاد و وزیر کشور در هتل لاله برگزار شد.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۲:۵۲

همایش ملی سبک زندگی
همایش ملی سبک زندگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هتل لاله تهران برگزار شد.

۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۲:۴۶

سبک زندگی قرآنی؛ اصول، مبانی و روش ها
خبرگزاری شبستان: نشست سبک زندگی قرآنی؛ اصول، مبانی و روش ها با حضور رئیس انجمن قرآن پژوهی حوزه برگزار می شود.

۱۳۹۵/۹/۱۴ - ۱۰:۰۹

عضو موسسه تحقیقاتی دارالحدیث در گفت وگو با شبستان:
سرمشق های رضوی برای اصلاح سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: امام رضا(ع) هر گاه تنها می شدند، اطرافیان و خدمتکاران خُرد و کلان خود را گرد می آوردند و با آنها سخن می گفتند و از حال و احوال آنان پرس و جو می کردند. هرگز دیده نشد که ایشان در سخن گفتن با کسی، درشتی کرده و یا سخن کسی را قطع کنند.

۱۳۹۵/۹/۱۰ - ۰۹:۳۶