خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

السبت ١٤ شوّال ١٤٤١

Saturday, June 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سوئیفت
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
گسترش مراودات غیرسوئیفتی با کشورها/ انجام مبادله با پول ملی
نادری بر ضرورت برقراری ارتباط بانکی میان ایران و سایر کشورها بدون سوئیفت تاکید کرد و گفت: باید با چنین اقداماتی تحریم ها را از اثربخشی بیندازیم.

۱۳۹۸/۷/۶ - ۱۰:۵۲

ضرورت راه اندازی پیام‌رسان مالی جایگزین سوئیفت
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی آورده است: با وجود تمامی آسیب های ناشی از استفاده آمریکا از سوئیفت علیه ایران، بانک مرکزی اقدام قابل توجهی جهت کاهش وابستگی به سوئیفت انجام نشده و همواره به دنبال ایجاد تسهیل در استفاده مجدد از این پیام‌رسان بوده است.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۰۹:۰۵

پورابراهیمی:
سوئیفت منطقه ای طراحی کنیم/ تاکید بر لزوم افزایش توان نظام بانکی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به کشورهایی که با ایران همکاری بانکی دارند، اشاره کرد و گفت: پیشنهاد ما این است که سوئیفت منطقه ای را طراحی کنیم و بانک ها هم جلسه مجلس و دولت آخرین اقدامات خود را در زمینه سوئیفت بیان می کنند.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۸:۱۰

فعال برجسته بازار بورس در آمریکا:
«حذف دلار» نتیجه قطع دسترسی ایران به «سوئیفت» خواهد بود
یکی از فعالان برجسته بازار بورس در آمریکا گفت که قطع ارتباط ایران با «سوئیفت» شاید در ظاهر هشداری برای دشمنان واشنگتن باشد اما در حقیقت موجب تشدید ضرر و زیان برای دلار می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۳:۰۴

لاهوتی:
نگرانی از قطع ارتباط بانک مرکزی با سوئیفت نداریم/پیام رسان داخلی برای این موضوع تعریف می شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نگرانی از بابت قطع ارتباط بانک مرکزی با سوییفت نداریم،‌ گفت: برای این موضوع قرار است هم ارو۱پیی ها راهکار ارایه دهند و هم پیان رسان داخلی تعریف شود.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۱:۵۴

اطلاعیه بانک مرکزی؛
تجارت خارجی با قطع سوییفت مختل نمی‌شود
بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با قطع سوییفت در برخی بانک‌ها، خللی در مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی‌شود.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۸:۰۳

آمریکا از پس سوئیفت هم برنیامد
«دونالد ترامپ» در شرایطی که ایران با شرکای اروپایی و شرقی خود ساز و کارهایی را برای کنار زدن دلار از مبادلات تجاری تدارک دیده است حتی در قطع ارتباط جمهوری اسلامی ایران با سوئیفت دلار محور هم درمانده است.

۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۰:۰۷

سوئیفت دسترسی برخی از بانک های ایران را قطع کرد
به دنبال اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، سوئیفت دسترسی چند بانک کشورمان را قطع کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۸:۲۸

ارتباط ایران با سوئیفت قطع نمی شود
تلاش های آمریکا برای قطع سوئیفت به نتیجه نرسیده و خبرها حاکی از آن است که ارتباط ایران با سوئیفت قطع نمی شود.

۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۱۱:۱۸

سوئیفت در ۲ راهی اروپا و ‌آمریکا
در حالیکه اروپا تلاش دارد همکاری سوئیفت با ایران را حفظ کند، آمریکا می کوشد این سرویس را به قطع همکاری با ایران وادارد.

۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۳:۳۹

سرسختی سوئیفت در تحریم ایران
سوئیفت این روزها در مقابل فشارهای ترامپ به منظور قطع همکاری با ایران مقابله می کند و به نظر می رسد رئیس جمهوری آمریکا در این زمینه موفقیتی کسب نکند.

۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۹:۱۰

آینده خوش ارتباط بانکی ایران با جهان/سوئیفت یا کانال ویژه اروپا
با وجود اعمال فشار ترامپ به منظور قطع سوئیفت بر روی ایران اما حالا خبر آمده که مخالفت های بسیاری در این خصوص با ترامپ صورت گرفته د رحالیکه اروپا نیز در صورت قطع سوئیفت بر روی ایران کانال ویژه خود را راه اندازی می کند.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۲:۰۳

موانع بر سرراه رفع حصر اقتصاد ایران
خبرگزاری شبستان: پس از آن که برجام به مرحله اجرا رسید انتظار می رفت اقتصاد ایران تکان اساسی بخورد اما برخلاف انتظارها با وجود حجم بالای مبادلات رکود هنوز گریبانگیری اقتصاد ایران است.

۱۳۹۵/۵/۷ - ۰۸:۲۸

مروری بر روزنامه های ۱۷ فروردین:
سوئیفت باز است ولی کار نمی کند/اگر برجام نبود صادرات نفت صفر می شد
خبرگزاری شبستان:جعبه سیاه بازگشت احمدی نژاد،اگر برجام نبود صادرات نفت صفر می شد،سرمایه گذاری ۷ میلیارد یورویی یک شرکت اروپایی در صنعت پتروشیمی ایران،سوئیفت باز است ولی کار نمی کند از عناوین روزنامه هاست.

۱۳۹۵/۱/۱۷ - ۰۷:۴۸

آسودگی در تجارت با اتصال دوباره به سوئیفت
خبرگزاری شبستان:سامانه سوئیفت، خدمات بین‌المللی تراکنش‌های مالی، دریافت و پرداخت را میان ۹۷۰۰ بانک از ۲۰۹ کشور جهان برقرار می‌کند و برقراری این امکان در ایران مقدمات تجارت آسان برای فعالان اقتصادی را فراهم آورده است.

۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۰۸:۴۲

بازگشت بانک ها به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی
خبرگزاری شبستان:لغو تحریم ها باعث بازگشت بانک های ایران به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (SWIFT) شد؛ شبکه ای که از ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۴ عصر به وقت گرینویچ در راستای تحریم‌های اروپایی قطع شده بود.

۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۰۷:۵۵

برقراری سوئیفت ۲ هفته پس از اجرای برجام
خبرگزاری شبستان:شبکه سوئیفت ایران از ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ در راستای تحریم‌های اروپایی قطع شده بود و حال مدیر ارتباطات اداره بین‌الملل بانک مرکزی خبر برقراری سوئیفت ۲ هفته پس از اجرای برجام را داده است.

۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۰۷:۱۱

گزارش شبستان از چند و چون برجام(۲):
جاده پر و پیچ خم برداشته شدن تحریم ها/حکایت سوئیفت چیست؟
خبرگزاری شبستان: اعضای تیم مذاکره کننده کشورمان پس از آنکه برجام را به امضا رساندند در تلاشند تا فرمول اصلی برداشته شدن تحریم ها را برای سوال کنندگان جا بیاندازند.

۱۳۹۴/۵/۲۵ - ۰۷:۴۵