خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ المحرّم ١٤٤٠

Tuesday, September 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت
رییس مرکز تخصصی مهدویت بیان کرد
راه آسان عرض تسلیت به محضر امام عصر(عج)
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه انسان به وسعت نیت اش از صدقه و انفاق خود اجر می برد، گفت: صدقه دادن به نیت سلامتی امام زمان(عج) در ایام محرم، یکی از شیوه های تسلیت گفتن به ایشان است و فقط جنبه مالی ندارد.

۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۹:۲۲

شبستان بررسی می کند
عبرت های عاشورا برای منتظران/وقتی ندبه ها به مبارزه با امام(عج) ختم می شود
«احساس عدم نیاز به ولی خدا» یکی از عوامل گمراهی سپاه یزید بود، اگر کسی فکر کند بدون نیاز به امام و با همین اعمال ظاهری مانند نماز و روزه و... «بدون داشتن ولایت» بهشتی می شود، اشتباه می کند.

۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۰:۰۳

اعلام شد
فراخوان همایش «فرهنگ دفاعی-امنیتی بر اساس آموزه های مهدوی»
فراخوان مقاله همایش ملی «فرهنگ دفاعی-امنیتی بر اساس آموزه های مهدوی» در محورهای متنوع اعلام شد.

۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۵۳

شبستان بررسی کرد
راه رسیدن به ظهور از عاشورا
محصول تمام تلاش امام حسین(علیه السلام) در حق گویی و باطل ستیزی در زمانى تحقق مى يابد كه مهدى آن سلاله انبياء و فرزند پيامبر اسلام (علیه السلام) ظاهر شود، همان کسی که صفحه زمين را پر از عدل و داد كند، آن گونه كه از ظلم و جور پر شده باشد.

۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۰۹:۴۷

سکونتگاه دائمی امام زمان(عج) پس از ظهور
بنابر تصریح روایات، حضرت مهدی(عج) پس از ظهور و تشکیل دولت جهانی خود، مکانی را به عنوان سکونتگاه خود برمی گزینند که امام صادق(ع) از ‌آن خبر داده اند.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۶:۳۸

رونمایی از نرم افزار ۲۲ سال فعالیت موسسه موعود عصر(عج)
نرم افزار ماحصل ۲۲ سال فعالیت محققانه مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر(عج) مشتمل بر دائرة المعارف ارزشمندی از معارف مهدوی، فرهنگی و دشمن شناسی رونمایی شد.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۵:۴۵

تهیه کننده برنامه های مهدوی:
«هفتاد و سومین نفر»؛ راه پیوستن به خیمه امام زمان(عج) با نگاه نو به عاشورا
پورحامدی با اشاره به تولید و پخش «هفتاد و سومین نفر» با هدف ارائه نگاهی نو به عاشورا گفت: این برنامه می کوشد چگونگی پیوستن به خیمه مهدی باوران و مهدی یاوران از معبر عاشورا را برای مخاطبان خود تشریح کند.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۴:۱۳

کارشناس مهدوی تشریح کرد
مهدویت و انتظار به روایت زیارت عاشورا
حجت الاسلام فلاح با اشاره به فرازهای مهدوی زیارت عاشورا، گفت: زائر به تدریج مراحل زیارت را طی کرده و مقرب درگاه حسینی می شود و از خدا می خواهد همراه امام منصور و در زمره سپاهیان ایشان باشد.

۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۰۹:۵۷

اوصاف منتظران
ویژگی مهدی یاوران و اصحاب امام زمان(عج)
کسی که آرزوی یاری امام عصر(عج) را داشته باشد، باید آراسته به صفات آنان باشد. در احادیث، ویژگی ها و خصلت ها و صفات خاصی برای اصحاب امام(عج) نقل شده است و برخی از نویسندگان هم کتاب هایی بر اساس «خصال یاوران مهدی» نگاشته اند.

۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۵:۳۳

«بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری فاجعه کربلا» بررسی می شود
نشست «بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری فاجعه کربلا» با حضور مدیر موسسه موعود عصر(عج) و رییس پژوهشگاه دارالحدیث قم برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۴:۴۹

خورشید مهدویت در منظومه فکری رهبر انقلاب
راه انتفاع از امام زمان(عج)
بزرگی می گفت کسی به من مراجعه کرده و پرسیده چه کار کنم که خدمت حضرت(عج) برسم؟ ایشان گفت: من به او گفتم شما اگر به واجبات عمل و از محرمات اجتناب کنید و کمی مراقب خودتان باشید، حضرت(عج) پیش شما می آیند.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۴:۱۷

کارشناس مهدوی تشریح کرد
پیوندهای محرم و مهدویت/راه لبیک گفتن به ندای «هل مِن ناصر» امام عصر(عج)
حجت الاسلام موسوی نسب با اشاره به ارتباط محرم حسینی با مهدویت، گفت: منتظران باید بدانند آن ندای «هل مِن ناصر یَنصُرُنى» سیدالشهداء(ع) در روز عاشورا امروز نیز همواره از زبان مبارک امام مهدی(عج) بلند است و خوشا به حال آنها که به این ندا لبیک می گویند.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۰۹:۴۹

کارشناس مهدوی تشریح کرد
راه پیوستن به خیمه امام زمان(عج) با عزاداری های حسینی
حجت الاسلام صبوحی با اشاره به الزامات پل زدن از خیمه های حسینی به خیمه های مهدوی، گفت: محرم فقط اختصاص به امام حسین(ع) ندارد بلکه اهداف همه ائمه(ع) و حتی انبیاء بر مدار عاشورا مطرح و محقق می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۰۹:۴۷

امام مهدی(عج) در خطبه غدیر
آخرین امام معصوم(ع) از ما اهل بیت حضرت قائم(عج) است که صلوات و رحمت پروردگار بر او باد بدانید اوست که روش حق و دین الهی را آشکار می سازد و اوست که از ظالمین انتقام خواهد گرفت و اوست که دژهای شرک و کفر را نابود و فتح می کند...

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۱۱:۳۵

خورشید مهدویت در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب
انتظار یعنی رنج امروز ابدی نیست
وقتی به شما می گویند انتظار بکشید؛ یعنی، این وضعیتی که امروز شما را رنج می دهد و دلتان را به درد می آورد، ابدی نیست و تمام خواهد شد. ببینید چه قدر انسان، حیات و نشاط پیدا می کند.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۰۸:۴۰

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تشریح کرد
راه رفع فقر و نابرابری های اقتصادی و تامین امنیت با مهدویت
حجت الاسلام ملکی راد با اشاره به کارکردهای اجتماعی مهدویت، گفت: رشد و بالندگی سیاسی اجتماعی، فهم درست از جهان هستی، ایجاد هویت مشترک میان پیروان اقوام و مذاهب و استقرار امنیت از برکاتی است که با اعتقاد به مهدویت و منجی موعود(عج) به جامعه می رسد.

۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۰۹:۴۰

انقلاب اسلامی و توسعه مطالعات مهدوی
حجت الاسلام الهی نژاد گفت: تحصیلی بودن ظهور به این معنا است که مردم و منتظران باید برای ظهور مقدماتی را فراهم و با اقدامات موثر برای ظهور، زمینه سازی کنند نظیر حرکت امام خمینی(ره) که با انقلاب اسلامی ایران به سوی ظهور حرکت کردند.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۴:۱۴

مردم و زمینه سازی ظهور
مهدویت از دیرباز باوری اصیل بوده و در میان باورمندان اسلامی جایگاه مهمی داشته و دارد. مذاهب اسلامی با همه تفاوت ها بر اصل اندیشه مهدویت به عنوان یک آموزه مهم اسلامی اتفاق نظر دارند.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۲:۳۳

آیت الله ناصری:
یاری امام زمان(عج) امتحان می خواهد
مجتهد و استاد اخلاق گفت: مبادا ما اینچنین باشیم و یابن الحسن گفتن هایمان برای دنیای مان باشد؛ باید بدانیم این گرفتاری ها امتحان ما است و باید به خواست خدا راضی باشیم و به خدا و امام زمان(عج) گله نکنیم، چراکه اینها امتحان ما است.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۰:۳۵

کارشناس مهدوی بیان کرد
راه افزایش امید و انگیزه در جامعه
حجت الاسلام دُرچه ای با اشاره به تاثیر انگیزه و امید بر اصلاح سبک زندگی، گفت: اعتقاد به نظارت و مدیریت امام عصر(عج) بر زندگی و عنایاتی که هنگام بروز مشکلات به ما دارند، بیشترین امید و انگیزه را به انسان هدیه می کند.

۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۰۹:۳۲