خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

الأربعاء ٣ ذو الحجّة ١٤٣٩

Wednesday, August 15, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پیامبر اکرم (ص)
اهانتی دیگر به مقدسات اسلامی/ مسابقه کاریکاتور ضد پیامبر اکرم(ص) در هلند
خبرگزاری شبستان: حزب ضد اسلامی هلند قرار است، مسابقه کاریکاتورهای پیامبر اکرم (ص) را در این کشور برگزار کند.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۵:۴۲

استاد حوزه و پژوهشگر تاریخ در گفت وگو با شبستان:
کدام سبک زندگی، خدیجه(س) را ام المومنین کرد؟/معیارهای صحیح ازدواج به روایت بانوی آفتاب
خبرگزاری شبستان: از عوامل موفقیت حضرت خدیجه(س) را می توان در انتخاب همسر دانست، چون با آن همه مال و مکنت، برای انتخاب همسر ملاک های خاص داشت، هرگز قدرت و ثروت نمی خواست، در پی همسری بود که حُسن خُلق، امانتداری و صداقت داشته و به خوبی شهره باشد.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۹:۳۵

ماه رمضان، ماه خداست...
خبرگزاری شبستان: سخن نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۳۵

فضایل و خصایص حضرت علی اکبر علیه السلام؛
جوانی به رنگ رسول خدا صل الله علیه و آله
خبرگزاری شبستان: اوج کمال تو را در قامت سروگون و خُلق رسول گونه‌ات باید جست. آنگاه که بین «صورت» و «سیرت» و زیبایی «جسم» و «روح» جمع کردی، و جوانی شدی در حد کمال!

۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۱:۳۹

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
نسخه نبوی برای رفع معضلات زیست محیطی و سیاست خارجی/شعبان؛ فصل ارتباط با پیامبر مهربانی(ص)
خبرگزاری شبستان: سازمان ها و نهادهای مختلف از وزارت امور خارجه تا محیط زیست می توانند با توجه به سبک زندگی نبوی و کاربردی کردن آن بسیاری از مشکلات را رفع کنند. این سبک آموزه هایی دارد که همه مشکلات فردی و اجتماعی ما را برطرف می کند.

۱۳۹۷/۲/۴ - ۰۹:۲۶

یک پژوهشگر در گفت‌وگو با شبستان:
سبک زندگی نبوی الهام بخش اطباء و روانشناسان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام طالبی مازندرانی با بیان اینکه مکتب پیامبر اکرم(ص) هرگز کهنه نمی شود، گفت: اخلاق نیکو ، رفتار شایسته، سازش و خداشناسی از فاکتورهای مهم سبک زندگی نبوی است که در تحکیم روابط خانوادگی و اجتماعی نقش بسزایی دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۲:۳۸

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
ظهور؛ تعبیر رویای عدالت و حاکمیت مکارم اخلاق
خبرگزاری شبستان: اهداف بعثت با ظهور منجی محقق می شود و تا ظهور اتفاق نیافتد عدالت، قسط، مکارم اخلاقی در جامعه ترویج نمی یابد؛ بدون شک تحقق عدالت و حاکمیت امامت بدون ظهور امکانپذیر نیست، بنابر این، ظهور در راستای بعثت و حلقه وصل این اتصال، امامت است.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۱:۴۴

مبعث نیاز واجب انسانها در هر زمان است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: مبعث نیاز واجب و عینی در هر زمان و مکان برای انسانهاست و رسول مهربانی ها نیز به این دلیل در زمان جاهلیت مبعوث شدند.

۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۱:۱۷

اولین کار پیامبر(ص) بعد از هجرت، سیاست بود
خبرگزاری شبستان: یک عده‌ای اسلام را فقط مسئله فردی دانستند سیاست را از اسلام گرفتند. در حالی که نبی مکرم اسلام(ص) در آغاز هجرت، در اوّلی که توانست خود را از دشواری‌های مکه نجات دهد، اولین کاری که کرد، سیاست بود.

۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۰۹:۲۷

ایجاد تنش در منطقه برای جبران شکست‌های جبهه عربی و تکفیری/ ارتش از آغاز انقلاب در کنار امت اسلامی بوده است
خبرگزاری شبستان: امام‌جمعه شهر چوار، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی، یکی از قوای مهم و قدرتمند نظامی کشور است.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۵۴

استاد حوزه علمیه:
عبادت، اجابت دعوت خداوند است
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین انصاریان عبادت را اجابت دعوت خداوند دانست و گفت: اجابت دعوت الهی کار کمی نیست و بسیار ارزشمند است. انسان اگر بخواهد به ارزش آن اجابت دست یابد باید به ارزش و مرتبه خداوند پی ببرد.

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۱۸

راز «رَحْمَهً لِلْعالَمِینَ» بودن پیامبر خاتم(ص)
خبرگزاری شبستان: در برخی از روایات آمده است که آیا پیامبر(ص) فقط برای اهل زمین رحمت است یا برای اهل آسمان هم رحمت است؟ به عبارت دیگر پیامبر(ص) وقتی که رحمت برای جهانیان است، این جهانیان اعم از زمینی ها و آسمانیان است؟

۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۰۹:۲۹

برگزاری جشن باشکوه « مبعث» در هلند
خبرگزاری شبستان: موسسه فرهنگی الکوثر به مناسبت مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) جشن باشکوهی را در لاهه هلند برگزار می کند.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۴:۰۲

روایت «قهرمان مهربان» از ورزش در سبک زندگی پیامبر(ص)
خبرگزاری شبستان: اگر جوانان بدانند پیامبر اکرم(ص) به ورزش علاقه داشتند و با وجود تمام مسئولیت ها و مشکلات زمانی را به ورزش اختصاص می دادند، به ورزش تشویق و ترغیب می شوند.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۱:۴۲

چه کسانی عاق پیامبر(ص) می شوند.
خبرگزاری شبستان:سخن نگاشت امروز را دنبال کنید.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۱:۱۳

یک پژوهشگر در گفت‌وگو با شبستان تشریح کرد:
راه های آسان حل مشکلات در زندگی به سبک پیامبر خوبی ها(ص)
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام محمد سادات منصوری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) همچون خورشید هستند که باید از نور ایشان بهره بگیریم، گفت: جزییات رفتار پیامبر(ص) باید مشخص و به عنوان الگو به جامعه ارائه شود.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۲۲

«در محضر پیامبر (ص)»؛
بایدهای دوستی و رفاقت/آثار یاد مرگ
خبرگزاری شبستان:یاد مرگ گناهان را می زداید و حرص دنیا را کم می کند. اگر به هنگام توانگری یاد مرگ کنید، آفات را کم می کند و اگر به هنگام تنگدستی یاد کنید، شما را از زندگی تان خشنود می سازد، بله یاد مرگ بسیار را کم و کم را کافی جلوه می دهد.

۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۰۹:۳۴

«محمد (ص)-انگار که او را می شناسید» در دانشگاه کمبریج
خبرگزاری شبستان: دانشگاه کمبریج دوره آشنایی با زندگی پیامبر اسلام را با عنوان «محمد (ص)-انگار که او را می شناسید» برگزار می کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۵:۱۱

ورود «رهبری پیامبر(ص) در قرآن» به بازار نشر
خبرگزاری شبستان: کتاب رهبری پیامبر(ص) در قرآن، اثر محمد عابدی از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۱:۱۱

وجوه اشتراک دو خاتم
خبرگزاری شبستان: هدف از قیام حضرت مهدی عّجّل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف نیز برپایی عدالت است چنان که هدف از رسالت پیامبر اعظم صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّم اجرای عدالت و مساوات بوده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۹