خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

الأحد ٢١ ذو القعدة ١٤٤١

Sunday, July 12, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تطبیق علائم ظهور
یک کارشناس مهدوی:
نباید برای جلب توجهات به ظهور، با احساس مردم بازی کنیم
حجت‌الاسلام آیتی با بیان اینکه ما حق تطبیق قطعیِ وقایع روز با نشانه های ظهور را نداریم، گفت: در اسلام مطالب بسیاری برای مشتاق کردن مومنان به ظهور وجود دارد، لذا لازم نیست با حرف های بی اساس اشتیاق ایجاد کرد زیرا انگیزه ها از میان خواهد رفت.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۱

کارشناس و پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
عواقب تطبیق گرایی علائم ظهور با وقایع روز/شرایط مهم است یا علائم؟
موسوی گیلانی گفت: چه بسیار افرادی که در دو سه دهه گذشته به دلیل دنبال کردن علائم ظهور و تطبیق گرایی، در این زمینه به بیراهه رفتند. اصولاً بحث از علائم، دلیل منطقی ندارد؛ ما از گزاره واقعی یعنی آمدن یا نیامدن صحبت می کنیم، چیزی که در اختیار ما نیست.

۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۰۹:۰۰

میزان تاثیر بروز علائم بر ظهور؟!/شرط اصلی فرج امام عصر(عج)
خبرگزاری شبستان: قيام امام(عج) وابسته به تحقق علائم نيست، بلكه وقوع آنها خبر از نزديك ظهور مى دهد. پس به استثناى برخى از علائم (نشانه هاى حتمى)، هيچ يك دلالت ندارند كه ميزان نزديكى آن حوادث با ظهور چه قدر است؟

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۶

چند علامت دیگر تا ظهور باقی است؟!
خبرگزاری شبستان: بنابر روایات ائمه معصوم علیهم السلام برای ظهور امام عصر(عج) علائمی است و به‌طور کلی علامت‌های ظهور به دو دسته تقسیم می‌شوند: حتمی و غیرحتمی.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۸

تا جمعه ظهور. . .
تطبیق نادرست علائم ظهور از روی جهل و نادانی و باورهای ناصواب
خبرگزاری شبستان: یکی از مسائلی که باعث می شود تطبیق های ناصواب در جامعه ایجاد شود و فضای اعتقادی را ملتهب کند، دخالت آدم های غیرمتخصص در روایات، جهل، نادانی و اشاعه باورهای نادرست در جامعه است.

۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۱:۵۶