خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه هفته علمی تمدن نوین اسلامی
در نشست خبری چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» مطرح شد
تمرکز هفته تمدن نوین اسلامی بر ظرفیت های علمی فرهنگی/در مرحله تحقق قرار داریم
رئیس دبیرخانه علمی هفته علمی تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه اکنون در مرحله تحقق تمدن نوین اسلامی قرار داریم، گفت: امسال تمرکز ما روی ظرفیت هیات علمی و فرهنگی و سیاسی جهان اسلام در مسیر تمدن سازی است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۳

رئیس دبیرخانه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی:
پرونده سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی بسته می شود/گفتمان تمدنی در حوزه و دانشگاه ترویج شود
خبرگزاری شبستان: هدف برگزاری هفته تمدن نوین اسلامی، ترویج علمی گفتمان تمدن در فضای دانشگاه و حوزه است چراکه در این دو نهاد علمی بحث های علوم انسانی اسلامی و تمدن نوین اسلامی کمتر توجه شده، در حالی که باید نخبگان وارد بحث‌های تمدنی شوند.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۲:۱۱

حجت الاسلام دکتر سقای بی ریا:
تمدن کامل اسلامی، تمدن مهدوی است
خبرگزاری شبستان:بنابر نگاه قرآن میراث تمدنی انبیا در نهایت به شکل حکومت عدل الهی در سراسر جهان تحقق می یابد و تمدن اسلامی برقرار می شود. انقلاب اسلامی زمینه ساز تمدن اسلامی و تمدن کامل اسلامی تمدن مهدوی است.

۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۰:۱۰

دکتر ولایتی در افتتاح سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی:
بخش مهمی از تمدن امروز بشر وامدار تمدن اسلامی است/علم جبر را مسلمانان ابداع کردند
خبرگزاری شبستان: حرف این است اگر مسلمانان فقط امانتدار بودند و چیزی به این کتاب اضافه نکردند، چرا تعداد داروها که ابتدا ۵۰۰ مورد بود بعد از مسلمانان به ۱۴۰۰ دارو رسید و تحویل اروپاییان شد؟؛ در حوزه ریاضیات نیز مسلمین پیشگام و پایه گذار جبر بودند.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۵:۲۳

رئیس دبیرخانه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی در گفت وگو با شبستان:
تمدن نوین اسلامی تبدیل به گفتمان شده است/تاکید کمیسیون ها بر نقد و مناظره
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام دکتر ابوطالبی با بیان اینکه برگزاری این هفته سبب شده است تا تمدن نوین اسلامی در فضای علمی تبدیل به گفتمان شود، گفت: کمیسیون های این هفته با محوریت نقد و مناظره برگزار می شوند.

۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۰:۴۰

اعلام شد؛
تدارک ویژه همایش‌های نیم‌روزه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی
خبرگزاری شبستان: برنامه همایش‌های نیم‌روزه سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی که با همکاری ۱۵ مرکز دانشگاهی، حوزوی و تحقیقاتی برگزار می شود، اعلام شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۲

عضو هیات علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم در گفت وگو با شبستان:
باید برای تمدن سازی گردن فقر و فاصله طبقاتی را بزنیم
خبرگزاری شبستان: اگر قرار است تمدن اسلامی بنا شود؛ یک بُعد آن اقتصاد است و باید سر و سامان بگیرد؛ سامان این نیست که کارهای خُرد انجام شود بلکه باید الگوی توزیع و مصرف و ساختار ثروت در جامعه تغییر کند و فاصله طبقاتی دیده نشود.

۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۹:۲۸

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
باید به تمدن نوین اسلامی به صورت کار علمی پژوهشی نگریسته شود
خبرگزاری شبستان: ما نیاز به مجموعه تلاش های علمی و پژوهشی در عرصه فلسفه اجتماعی و مباحث جامعه شناختی، مبانی ناظر به انسان و نظام های اجتماعی و سنت های حاکم بر جامعه بشری داریم که در مجموع مبانی تمدن نوین اسلامی را شامل می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۳:۵۵

مدرس دانشگاه معارف اسلامی در گفت وگو با شبستان:
مهدویت، قدرت نرم اسلام در جبهه تمدن سازی است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام عرفان گفت: با نهادینه‌سازی آموزه مهدویت در جهان اسلام، گفتمان هویتی جدیدی به وجود می‌آید که با ایدئولوژیک‌کردن بافت هویتی اسلام و ایجاد بینشی نوین در معرفی دگر مشترک، جنبش اجتماعی جدیدی را به وجود می‌آورد.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۹:۰۳

در نشست خبری دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی مطرح شد:
تایید ۸۶ مقاله از میان ۳۰۰ اثر واصله/به کار علمی در مباحث تمدنی نیازمندیم
خبرگزاری شبستان: رئیس دبیرخانه دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: در حوزه مباحث تمدنی نیازمند یک کار علمی دقیق هستیم. این هفته در راستای تحقق چنین رویکردی است و مقالات متعددی با این محوریت به دست ما رسیده و از آن میان ۸۶ مقاله تایید شده اند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۰

رئیس شورای علمی دومین هفته تمدن نوین اسلامی:
اسلام رقیب تمدن غرب است/عبرت های داستان حضرت موسی(ع) برای تمدن سازی
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سقای بی ریا تمدن اسلام را دارای پیشنیه ای به درازای تاریخ انبیاء دانست و گفت: اگرچه مخالفان ما را رد و استهزاء می کنند، اما این ظرفیت ها واقعی است، ما تمدن اسلامی را به عنوان رقیب تمدن غربی می دانیم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۰

حجت الاسلام سقای بی ریا:
ساخت تمدن نوین اسلامی هدف بلند انقلاب است
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای علمی دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: تمدن نوین اسلامی هدف بلند انقلاب اسلامی و قله ای است که باید به سمت آن حرکت کنیم تا علاوه بر ما ملت های مسلمان و مستضعف جهان را به سوی تشکیل آن دعوت کنیم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۲

در نشستی خبری؛
برنامه های دومین هفته تمدن نوین اسلامی تشریح می شود
خبرگزاری شبستان: نشست خبری دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی در مرکز پژوهش های علوم انسانی صدرا برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۰

آیین اختتامیه هفته علمی تمدن نوین اسلامی
آیین اختتامیه هفته علمی تمدن نوین اسلامی با حضور شخصیت های فرهیخته علمی فرهنگی در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) برگزار شد.

۱۳۹۴/۱۰/۷ - ۱۴:۱۳