Shabestan News Agency
لطفا منتظر بمانید...
جستجو
rss نسخه موبایل

عید فطر و شعر فارسی/ مولانا و دیگر شاعران از عید فطر چه می‌گویند؟

خبرگزاری شبستان: در نظر گاه مولانا عید فطر عید عاشقی است که اسماعیلِ خویشتن را ابراهیم وار به مذبح برده است و در پاداش فطر و شادی آن را دریافت داشته است.


بسته گرافیکی آشنایی با فلسطین آماده عرضه به گروه‌ها و رسانه‌ها شد

خبرگزاری شبستان: مجمع ناشران انقلاب اسلامی آماده ارایه بسته کتاب‌های پیشنهادی «آشنایی با فلسطین» به گروه‌های رسانه‌ای، تشکل‌ها و نهادهای فرهنگی است.

حجت‌الاسلام صدر در گفتگو با شبستان:

کوتاه نوشت هایی همچون سراب/ نوشته هایی پر از خالی

خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مذهبی کوتاه‌نوشت‌های شهری را فاقد عمق و محتوا دانست و گفت: چنین پیام‌هایی که فقط ظاهر زیبا دارند منجر به تغییر ذائقه و رفتار مردم نمی‌شوند.

کاراندیش خبر داد:

سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گسترش دیپلماسی فرهنگی است

خبرگزاری شبستان: معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست این وزارتخانه گسترش دیپلماسی فرهنگی و معرفی آثار فاخر کشور به جهانیان است

روزه بگشایید عید آورده ام

خبرگزاری شبستان: یک شاعر آیینی معتقد است، تحولات اجتماعی در گذشته همچون تعطیلی میکده ها در ایام ماه مبارک رمضان باعث سرایش اشعار با مضامین عید فطر می شد.

وزیر فرهنگ در دیدار با سفیر چین:

آمادگی برگزاری هفته فرهنگی در کشور چین را داریم

خبرگزاری شبستان: کشور ایران آمادگی برگزاری هفته فرهنگی، نمایشگاه هنرهای تجسمی و هفته فیلم در کشور چین را دارد زیرا این نوع تبادلات فرهنگی موجب گسترش و عمق بخشیدن به روابط بین دو ملت می شود.

در آستانه عید سعید فطر/

نگاهی به آثار شاعران کهن در باب عید صیام

خبرگزاری شبستان: بسیاری دیگر از استادان کهن شعر و ادب پارسی در باب ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر اشعار زیبایی سروده اند که با گذشت قرن ها هنوز هم این اشعار دلنشین اند.

تهیه کننده فیلم خبر داد:

پایان تصویربرداری «مدینه» پس از سه ماه کار مداوم

خبرگزاری شبستان: گروه تولید و تصویربرداری سریال مناسبتی «مدینه» پس از حدود سه ماه کار مداوم چهارشنبه شب گذشته کار ضبط تصاویر را به پایان بردند.

دعوت دبیرجشنواره فجر از خانواده‌ تئاتر ایران برای شرکت در یک جشن هنری

خبرگزاری شبستان:دکتر اردشیر صالح پور از همه آحاد، اقشار و صنوف هنرهای نمایشی کشور خواست تا با حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، این رویداد هنری را به جشنی ملی تبدیل کنند.

با استقرار ۲۰ غرفه در مصلی امام خمینی(ره) انجام می‌شود/

ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری پایتخت در عید سعید فطر

خبرگزاری شبستان:سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی بیش از ۲۰ غرفه فرهنگی و نمایشگاهی در حاشیه مصلای بزرگ امام خمینی(ره) و ارائه برنامه‌های متنوع، از نمازگزاران عید سعید فطر میزبانی می‌کند.

راه‌اندازی سایت جشنواره بین‌المللی فیلم یاس تهران

خبرگزاری شبستان: سایت دومین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس تهران راه‌اندازی شد و از این پس اخبار و اطلاعات جشنواره به آدرس http://www.tjiff.com قابل رویت است.