لحظاتی پیش
مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره «تلاوت‌های مجلسی» آغاز شد
مراسم اختتامیه مرحله نهایی جشنواره تلاوت‌های مجلسی لحظاتی پیش با عنوان فجر تلاوت با حضور جمعی از چهره‌های مختلف فرهنگی، خادمان قرآن کریم، هنرمندان و ورزشکاران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، مراسم اختتامیه مرحله نهایی جشنواره مردمی تلاوت‌های مجلسی هم اکنون با عنوان فجر تلاوت امروز مصادف با سوم بهمن‌ماه با حضور جمعی از چهره‌های مختلف فرهنگی، مسئولان امور قرآنی، نخبگان، خیرین، خادمان قرآن کریم، هنرمندان و ورزشکاران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران در حال برگزاری است.

طبق اعلام قبلی در این مراسم، نفرات برتر جشنواره تلاوت‌های مجلسی به‌عنوان راه‌یافتگان به مرحله فجر تلاوت(مرحله فینال) با هم رقابت می‌کنند و در پایان، برگزیدگان بخش‌های مختلف و نفر برگزیده بخش بین‌الملل جشنواره، معرفی و تجلیل می‌شوند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تنها صد و پنجاه نفر مخاطب حضوری برای مراسم اختتامیه دعوت شده‌اند و مراسم فینال فینالیست‌ها با حداقل تعداد افراد برگزار می‌شود.

عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از سخنرانان این مراسم است. همچنین در این دوره یکی از قاریان بین‌المللی به عنوان میهمان خارجی به صورت مجازی تلاوت می کند.

برگزیدگان این دوره نیز لوح تقدیر، یک جلد قرآن نفیس و وجه نقدی بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد و به برگزیدگان بین‌المللی هزار دلار اعطا می‌شود.

پانزدهمین دوره جشنواره تلاوت‌های مجلسی مجموعا در ۱۰۹ شهر کشور برگزار و قاریان شاخص و استانی در آن حضور پیدا کردند.

این جشنواره به همت مجمع قرآنی هیئت صاحب الزمانی تهران واقع در تقاطع خیابان مولوی و خیابان ولیعصر(عج) اجرا می‌شود.

چاپ خبر