سفیر ایران در عراق:
انفجار تروریستی بغداد کار داعش است/احتمال حضور گروه های کوچک داعش در مناطق غربی عراق
مسجدی با بیان اینکه در محافل و رسانه های مختلف، گمانه زنی های زیادی درباره انفجار تروریستی دیروز بغداد انجام می شود اما بي ترديد این کار داعش است، گفت: این اتفاق موج بزرگی از اعتراض ها و محکومیت ها را از طرف مراجع و جریانات سیاسی و مردمی در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان، ایرج مسجدی در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه در محافل و رسانه های مختلف، گمانه زنی های زیادی درباره انفجار تروریستی دیروز بغداد انجام می شود اما بي ترديد این کار داعش است، گفت: این اتفاق موج بزرگی از اعتراض ها و محکومیت ها را از طرف مراجع و جریانات سیاسی، عشایری و مردمی در پی داشت. این حادثه باید توسط مسئولان امنیتی و قضایی کشور عراق بررسی شود تا عوامل پشت پرده آن مشخص شوند.

 

سفیر ایران در عراق ادامه داد: در برخی از خبرها با دستگیری یک نفر، اعلام شد عوامل حادثه سعودی هستند اما باید منتظر باشیم تا مقامات عراقی، نظر خود را اعلام کنند و نمی شود به گمانه زنی های رسانه ای و مجازی اکتفا کنیم.

 

مسجدی با اشاره به اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نقش موثری در پاکسازی عناصر داعش داشتند، افزود: سرزمین های تحت تصرف داعش، پاکسازی شد و دوباره در اختیار نیروهای عراقی قرار گرفت اما ممکن است داعش به صورت هسته ها و گروه های کوچک امنیتی در سراسر مناطق غربی این کشور وجود داشته باشند.

 

او ادامه داد: نیروهای امنیتی هم هیچ وقت نگفتند حتی یک نفر عنصر داعش به صورت مخفی وجود ندارد بلکه آن ها هم اذعان داشتند که سرزمین های تحت تصرف داعش آزاد شده اما ممکن است عناصر داعش به صورت پنهان وجود داشته باشند یا از سایر مرزهای غربی کشور عراق وارد شوند.

 

سفیر ایران در عراق گفت: دو نفر عامل انتحاری انفجار تروریستی دیروز عراق یا در خود این کشور مخفی بودند و یا از غرب عراق از جمله عربستان سعودی یا منطقه دیگر وارد این کشور شدند.

 

چاپ خبر