رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد
فرصت شرکت در طرح ملی ایران قوی تمدید نمی‌شود/بچه‌های مسجد مصداق بارز افسران جنگ نرم
حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فهما در طرح ملی ایران قوی، بچه‌های مسجد را مصداق بارزی از افسران جنگ نرم توصیف کرد و افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این طرح تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند و این زمان تمدید نمی‌شود.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد،به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» با اشاره به روند برگزاری دومین رویداد ملی فهما با محور طرح «ایران قوی» گفت: تلاش‌های بچه‌های مسجد در این دوره بسیار قابل توجه بود از این جهت که تجربیات سال گذشته وجود داشت و کانون ها توانستند بر اساس نوع عملکرد خود و آنچه که در فهما‍1 اتفاق افتاد با نگرش تازه ای اقدام به ثبت آثار در سامانه بچه های مسجد داشته باشند.


 
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: با توجه به این مساله آثار متعددی در رواق‌های دوازده گانه از سوی کانون‌ها در سامانه بچه های مسجد بارگذاری شد و همچنان نیز این فرصت تا ساعت 12 شب 22 بهمن ماه وجود دارد اما پس از آن شرکت در طرح تمدید نخواهد شد.


 
وی با اشاره به بررسی و ارزیابی آثار ارسال شده به سامانه بچه های مسجد گفت: این روند تا 10 اسفند از سوی هیات داوران صورت گرفته و برگزیدگان طرح ملی ایران قوی روز 18 اسفند همزمان با سالروز تاسیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است اعلام می شوند. 


 
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه دایره برگزیدگان این دوره از رویداد فهما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح ملی ایران قوی محور فعالیت های کانون ها در سال جاری محسوب می شود در نتیجه بر اساس این طرح و رواق‌های تعریف شده در آن برگزیدگان متعددی خواهیم داشت.


 
وی افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا بسیاری از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به حداق رسید اما با این وجود تاکنون 42 میلیون امتیاز در سامانه بچه های مسجد به ثبت رسیده که قابل توجه است و تا پایان طرح نیز افزایش می یابد.


 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به ارایه گزارش آماری از عملکرد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور پرداخت و گفت: تعداد 259 باب کانون بین 10 هزار تا 15 هزار امتیاز کسب کردند، در این میان 2 کانون بالای 15 هزار امتیاز را به دست آوردند.


 
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، در بخش دیگری از مباحث خود ضمن تقدیر از فعالیت‌های خالصانه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: تاکنون تعداد 25 هزار و 992 کانون در کشور تاسیس شده و قطعا تا پایان طرح ملی ایران قوی این تعداد فراتر از 26 هزار کانون می رود؛ در این میان آنچه که مسلم است مجاهدت و تلاش بی شائبه بچه های مسجد است، نوجوانان و جوانانی که به راستی به تعبیر مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم هستند.


 
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در ادامه خبر از صدور 7200 مجوز الکترونیکی برای کانون های فهما در سراسر کشور داد و تصریح کرد: آنچه که در سامانه بچه های مسجد اتفاق افتاد یک انقلاب در حوزه فعالیت های مسجدی است؛ چراکه هر کانون فرهنگی هنری باید اطلاعات جامعی را از مسجد و کانون در سامانه ارایه کند که از جمله آنها می توان به معرفی روحانی مسجد، مدرک تحصیلی اعضای کانون و بسیج اشاره داشت.


 
وی ادامه داد: تاکنون در سطح کشور و ذیل طرح ملی ایران قوی، بالغ بر 29 میلیارد تومان از سوی کانون های فرهنگی هنری برای انجام فعالیت ها و برنامه‌های مسجدی هزینه شده است که این رقم طبق برآوردها تا پایان طرح به بالاتر از 50 میلیارد می رسد.


 
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه ابراز امیدواری کرد که زیست بوم بچه های مسجد به گونه ای گسترش یابد که فعالان مسجدی این فضا را خانه خود بدانند و در راستای توسعه فعالیت های خود به ویژه در عرصه بین الملل تعامل مضاعفی با یکدیگر داشته باشند.

 

 

چاپ خبر