رئیس کمیته امداد تشریح کرد:
جزییات تفاهم نامه سه جانبه تحویل ۱۰ هزار مسکن به نیازمندان
بختیاری از تحویل ۱۰ هزار مسکن به نیازمندان با کمک بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و بنیاد مسکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن امروز چهارم بهمن ماه در ساختمان مرکزی کمیته امداد برگزار شد.

 

در این مراسم، سید «مرتضی بختیاری»، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) به سابقه درخشان ساخت مسکن در کمیته امداد و تحولی که در دوره ریاست سابق پرویز فتاح رخ داد، اشاره کرد و گفت: در دوره ریاست سید پرویز فتاح دریچه جدیدی در زمینه تامین مسکن برای نیازمندان گشوده شد.

 

وی افزود: تعداد 43 هزار واحد به زلزله زدگان و سیل زدگان کرمانشاه از سال گذشته تا پایان امسال باید  تحویل نیازمندان داده شود که تعداد زیادی از آن را تحویل داده ایم.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: طی این تفاهم نامه تعداد 10 هزار مسکن ویژه نیازمندان ساخته خواهد شد، اعتبار برای ساخت هر واحد مسکونی 140 میلیون تومان است.

 

وی ادامه داد: مبلغ۵۰ میلیون تومان از سوی بنیاد مستضعفان، 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه از سوی بنیاد مسکن و ۴۵ میلیون تومان از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ساخت مسکن پیش بینی شده است.

 

وی سهم مددجو را 10 میلیون تومان اعلام کرد که اگر ناتوانی مالی مددجو نیز احراز شود، این مبلغ از سوی بنیاد مستضعفان یا امداد تامین می شود.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اولویت های تحویل واحد مسکونی به نیازمندان گفت: ایتام، خانواده های روستایی و سه نفر به بالا در اولویت  هستند.

 

 

چاپ خبر