انتقاد علمای مسلمان از دخالت فرانسه در امور مسلمانان
اتحادیه جهانی علمای مسلمان از دخالت فرانسه در امور اسلام و مسلمانان انتقاد و اعلام کرد: فرانسه برخورد دوگانه با ادیان دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از القدس العربی، اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه ای از دولت فرانسه خواست تا از دخالت در حریم خصوصی اسلام دست بردارد و همان گونه که با پیروان ادیان دیگر برخورد می کند با پیروان دین اسلام نیز رفتار کند.

 

دکتر « علی القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان تاکید کرد: منشور مساجد فرانسه با اصول اسلام و با آزادی عقیده مغایرت دارد.

 

این اتحادیه که مقر آن در دوحه پایتخت قطر است، از مسئولان فرانسه و جهان خواست تا با نژادپرستی و انواع تبعیض های دینی که در برخی از کشورها علیه اسلام و مسلمانان اعمال می شود، مخالفت کنند. زیرا تاثیرات منفی  این اقدامات پذیرفتنی نیست.

 

در این بیانیه آمده است: مشخص است که اسلام می خواهد همه پیروانش به پیمان ها و منشورهایی که به آنها تعهد دارند، پایبند باشند. دین اسلام مشتاق ترین دین برای دستیابی به صلح اجتماعی و همزیستی مسلمان آمیز است، به شرطی که اصول این دین حفظ شود.

 

این اتحادیه اعلام کرد: هنگامی که اسلام در بیشتر کشورهای جهان حاکم شد، مسلمانان دین خود را با زور و شمشیر بر کسی تحمیل نکردند. دین اسلام از آغاز تاکنون حافظ حقوق غیر مسلمانان و اموال شان بوده است.

 

اتحادیه علمای مسلمان با انتقاد از رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد:  «امانوئل مکرون» بیشتر زمان خود را برای تضعیف اسلام و محدود کردن مسلمانان گذاشته است.

 

این اتحادیه از سازمان همکاری اسلامی و سازمان های حقوقی بین المللی خواست تا از دولت فرانسه بخواهند به اسلام و حقوق مسلمانان احترام بگذارد.

 

چاپ خبر