مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد
طرح ملی ایران قوی بسترساز تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است
اسماعیلی ضمن تقدیر از برگزاری طرح ملی ایران قوی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، این طرح را بسترساز تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف به ویژه عرصه جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست.
 خبرگزاری شبستان،گروه مسجد و کانون های مساجد، به نقل از ستاد رسانه ای فهما،«محمدحسین اسماعیلی» با بیان اینکه بی شک بهترین راه برای معرفی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، استفاده از ابزارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای است، اظهار کرد: این بیانیه در واقع منشور انقلاب و چراغ راه آینده کشور است که باید به طور دقیق و جامع در برنامه ریزی های کشور در همه حوزه ها به عنوان نقشه راه مدنظر قرار گیرد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: از آنجا که در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محور اصلی مباحث حول جوانان می چرخد، در نتیجه استفاده از ظرفیت جوانان در تبیین و معرفی این بیانیه نیز بسیار اثربخش خواهد بو، در این میان.یکی از مهمترین جایگاه‌های حضور و فعالیت جوانان در مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

 

اسماعیلی در ادامه ضمن تقدیر از برگزاری طرح ملی ایران قوی در سطح کانون های فهما گفت: این طرح در واقع بسترساز گفتمانی است که طی آن اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند در قالب رقابتی سالم در سطح فضای مجازی در عرصه فعالیت های مسجدی نقش آفرینی کنند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: محورهای چهارگانه این طرح ملی، شامل قرآن و سیره اهل بیت(ع)، مسجد و گام دوم انقلاب اسلامی، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت و عزت ایران اسلامی بوده و در قالب رواق هایی نظیر فیلم، نمایش، سرود، فن آوری، دانش، رسانه، قرآن و کتاب طراحی شده است و می توان گفت مهمترین هدف این طرح ملی شکل دادن به یک رقابت مومنانه و مسجدی در قالب یک مسابقه است تا اعضای کانون ها با گام دوم انقلاب اسلامی آشنا تر شوند.

 

وی بیان کرد: طرح ملی «ایران قوی در گام دوم انقلاب اسلامی»، با ایجاد بستر مشارکت و نقش آفرینی، رقابت سالم، تولید و اشتراک محتوا، هماهنگی و انسجام فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، تلاش می‌کند در راستای تقویت مؤلفه‌های استحکام فرهنگی نظام اسلامی بر محور مسجد، گام بردارد. این طرح مبتنی بر اقتضائات روز و قابلیت‌ها و مقدورات بومی، کارکردها و فعالیت‌های مبتکرانه کانون‌ها و استفاده هدفمند از ظرفیت رسانه و فن‌آوری های نوین اجرا می‌شود.

 

چاپ خبر