بهره برداری از سد دویرج/ تامین آب 11 هزار هکتار از اراضی دهلران
استاندار ایلام، گفت: با بهره برداری و افتتاح سد دویرج و شبکه آبیاری آن، آب بیش از 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران تامین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، محمود عباس زاده مشکینی، استاندار ایلام، عصر دوشنبه(30 اردیبهشت) در بازدید از سد و شبکه آبیاری دویرج در دهلران، اظهار کرد: با افتتاح این سد، تحول بسیار بزرگی در بخش توسعه کشاورزی در شهرستان دهلران ایجاد می شود.


وی، با بیان اینکه این سد آب مورد نیاز بخش صنعت پتروشیمی دهلران را نیز تامین خواهد کرد، افزود: سد دویرج از نظر فنی، ظرفیت، زمان اجرا و تحولات آن در بخش کشاورزی یکی از پروژه های مهم مهر ماندگار دولت در دهلران است.


استاندار ایلام، با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این سد با اعتباری بالغ بر1200میلیارد ریال از سال 85 شروع شده است، ابراز کرد: این سد هم اکنون با حجم آب موجود در مخزن به میزان 35 میلیون متر مکعب آماده بهره برداری است.


عباس زاده مشکینی، به سفر چند روز آینده رئیس جمهور به این استان خبر داد، تصریح کرد: سد و شبکه آبیاری و زهکشی دویرج در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور به طور رسمی افتتاح می شود که انقلاب و دگرگونی چشم گیری در حوزه کشاورزی دهلران ایجاد می کند.


وی، یادآور شد: بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی فکه، عین خوش و دشت عباس نقش مهم و مؤثری در کشاورزی منطقه دارد.


استاندار ایلام، در پایان با اشاره به خسارت ناشی از بارندگی های اخیر به زیرساخت های کشاورزی دهلران، خاطرنشان کرد: بارش باران های بهاری امسال موجب خساراتی به بخش کشاورزی و زیر ساختها در برخی نقاط شد.


فرماندار دهلران، نیز در این بازدید گفت: این سد از نوع خاکی با هسته رسی و حجم مخزن 205میلیون متر مکعب و طول تاج یک هزار و 360 متر است.


بهزاد علیزاده، خاطرنشان کرد: بهره برداری از سد مخزنی دویرج باعث رونق کشاورزی و افزایش تولید محصول های کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه می شود.


پایان پیام/

 

چاپ خبر