آخرین ملودی زندگی استاد یوسفی نواخته شد/وداع اهالی موسیقی با استاد
خبرگزاری شبستان: پیکر استاد بهروز یوسفی از نوازندگان و آهنگسازان معروف کرمانشاهی، صبح امروز (28 مرداد) در باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، مراسم تشییع پیکر استاد بهروز یوسفی از هنرمندان و آهنگ‌سازان معروف کرمانشاهی، صبح امروز(28 مرداد) امروز از مقابل تالار غدیر کرمانشاه بر روی دستان مردم هنر دوست و هنرمندان کرمانشاهی تا باغ فردوس تشییع و در خاک آرام گرفت.


در این مراسم حجت الاسلام محمد آفتابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، سهیل دینوری رئیس اداره امورهنری استان، شهاب متقی فر رئیس انجمن موسیقی استان کرمانشاه، جمعی مسئولان و مردم کرمانشاه حضور داشتند.


یوسفی یکی از آهنگسازان معروف کرمانشاهی واز پیشکسوتان موسیقی ایرانی و نوازنده چیره دست سنتور بود که در اختتامیه پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت (25 مرداد) آخرین ملودی ملی و میهنی خود را نواخت و سحرگاه(26 مرداد) به دلیل فشارخون دعوت حق را لبیک گفت.


آثار بیاد ماندنی استاد یوسفی در حوزه جهاد و مقاومت و موسیقی های انقلابی و میهنی بدون تردید یکی از به یاد ماندنی ترین آثار هنری کرمانشاه و ایران خواهد بود.


گفتنی است، سید بهروز یوسفی در سال 1331 در شهر کرمانشاه متولد شد. وی سال ها عضو گروه آوا به سرپرستی ابراهیم احمدی بود و همچنین سابقه عضویت در شورای شعر و موسیقی صدا و سیمای کرمانشاه را نیز در سوابق خویش داشت. این هنرمند تنظیم آهنگ های زیبایی همچون "جشن شادی" (با صدای زنده یاد حشمت اله لرنژاد) را در کارنامه هنری خویش دارد و بسیاری از کارهای او هم اکنون در آرشیو موسیقی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه نگهداری می شود. این نوازنده مطرح سنتور در سال های اخیر عضو گروه پیشکسوتان کرمانشاه به سرپرستی استاد خلیل چاله چاله بود.


پایان پیام/

چاپ خبر