سعید نقاشیان با «ناکجا آباد» به گالری ساربان می رود
خبرگزاری شبستان: نمایشگاه خوشنویسی و خط نقاشی سعید نقاشیان 19 مهرماه در گالری ساربان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، در این نمایشگاه که با محوریت جایگاه پرنده در تفکر اشراقی برگزار می شود 40 اثر از محمد سعید نقاشیان با موضوع آزاد به مدت 10 روز به نمایش گذاشته می شود.


به گفته نقاشیان جایگاه پرنده در تفکر اشراقی بازتاب اندیشه های حکمای خسروانی و عرفای عظام ایران است .این بزرگان از وجود پرنده به عنوان نمادی برای پرواز روح انسانی به عالم ناکجا آباد استفاده کرده اند بر این اساس در این نمایشگاه سعی بر آن شده تا مفاهیم بلند عرفانی و سمبولیک به عینیت در آمده و در قالب خوشنویسی و نقاشی و تلفیق این دو باهم به تصویر کشیده شود.


ناکجاآباد سرزمینی است در ورای عالم ماده که در قلمرو روح انسانی ، آمال و مقصود همه سالکان الی الله و روندگاه طریق حق و حقیقت ، و رسیدن به آن و اقامت در آن است. ساکنانش همگی عارفان و اولیای حق هستند. در زبان عرفانی به این سرزمین عالم مثال با عالم خیال می گویند. البته مراداز خیال،وهم نیست بلکه آن چیزی است که به الهام و وحی منجر می شود.


محمد سعید نقاشیان مدرس و داور بسیاری از نمایشگاه ها و جشنواره های تجسمی بوده و در کارنامه هنری اش برگزاری چند نمایشگاه گروهی و انفرادی را در ایران و خارج از کشور و نیز تهیه و تنظیم کتاب هایی چون نقش محبوب، تمنای عشق و حکایت شب هجران را دارد.


نمایشگاه «ناکجا آباد» 19 تا 29 مهرماه در گالری ساربان واقع در خیابان بهشتی ، خیابان صابونچی، کوچه مهماندوست ، پلاک 8 دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روز ه از ساعت 16 الی 20 به استثنای روزهای سه شنبه از این نمایشگاه بازدید کنند.
 

پایان پیام/

چاپ خبر