سومین سالگرد شهدای رهپویان وصال در شیراز برگزار می شود
سومین سالگرد شهدای رهپویان وصال شیراز با حضور خانواده معزز شهدا، جانبازان و اعضای این کانون فرهنگی در محل گلزار شهدای این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، احد پاریابی، رییس روابط عمومی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز امروز (23فروردین) در جمع خبرنگاران گفت: واقعه بمبگذاری رهپویان وصال در حسینیه سیدالشهدا (ع) شیراز روز 24 فروردین سال 87 اتفاق افتاد که در طول دوران 30 ساله انقلاب یک حرکت بی سابقه بود چرا که تا قبل از این حرکت دشمنان به مکان های مذهبی حمله نبرده بودند و قصد آنان از این حرکت شوم بی ثبات نشان دادن برنامه های مذهبی و محیط های عبادی بود.

 

وی خاطرنشان کرد: آنها قصد داشتند از حضور بیشتر جوانان در اینگونه محافل جلوگیری کنند که به حمد الله پس از این اتفاق جمعیت جوانان بیشتر به سوی برنامه های فرهنگی کانون جذب شدند.
 

معاون هماهنگی کانون فرهنگی رهپویان وصال اضافه کرد: در این اتفاق 214 نفر مجروح شدند که 14 نفر از آنان جانباز محسوب شده و در کمسیون های پزشکی بنیاد جانبازان و شهید شرکت کردند که در بین 10 تا بالای 70 در صد جانبازی در بین این عزیزان دیده می شود و 14 نفر شهید که 2 نفر خواهر، 2 نفر نفر خردسال، 2 نفر سرپرست خانواده و مابقی بین 23 تا 27 سال بودند.
 

وی یادآور شد: سه نفر از بمبگذران با حضور خانواده شهدای رهپویان، جانبازان این حادثه در زندان عادل آباد به دار مجازات آویخته شدند که سر تیم آنان به نام علی راستگو در زمان ساخت بمب به هلاکت رسید و 2 نفر از سرتیم های کشوری آنان که قصد بمبگذاری در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 را داشتند نیز دستگیر شدند.
 

پاریابی با تاکید بر اینکه اولین ویژه برنامه سومین سالگرد روز گذشته ویژه 2 تن از شهدای دانشجوی ما در دانشگاه آزاد صدرا برگزار شد، افزود: ویژه برنامه روز چهارشنبه 24 فروردین همزمان با سالروز بمگذاری حسینیه در جوار تربت پاک شهدای کانون در گلزار شهدای شیراز با سخنرانی، آیت الله ایمانی، نماینده ولی فقیه در فارس و مداحی، مهدی مختاری از ساعت 15 تا 18 برگزار خواهد شد.
 

مدیر روابط عمومی کانون رهپویان وصال شیراز یادآور شد: مراسم توسل به شهدا، روز پنج شنبه همراه با کمیل خوانی مجتبی رمضانی از رفسنجان، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار خواهد شد و در راستای اجرای کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید استان فارس مراسمی تحت عنوان "یادمان شهدا" با حضور سخنرانی آیت الله سید علی اصغر دستغیب و سردار غیب پرور در سالن صدرا و سینا روز جمعه 26 فروردین ماه جاری برپا خواهد شد.
 

وی ادامه داد: همزمان با شب شهادت حضرت زهرا (س) و جلسه هفتگی کانون در روز شنبه 27 فروردین مراسم یادبود شهدا در کنار معراج آن عزیزان در حسینه سیدالشهدا (ع) شیراز برپا می شود و مراسم شهادت حضرت زهرا (س) نیز صبح روز شهادت آن بانوی بزرگوار در مسجد خیرات از ساعت 10 صبح تا نماز ظهر و عصر اجرا می شود.
 

پایان پیام/

چاپ خبر