نقد نمایشنامه «زندگی او » ترانه برومند در صحنه کاغذی
خبرگزاری شبستان: نمایشنامه «زندگی او» نوشته «ترانه بومند» در بیست و سومین نشست «صحنه کاغذی» فرهنگ سرای فردوس نمایشنامه خوانی، نقد و بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، این جلسه نمایشنامه خوانی با حضور ترانه برومند (نمایشنامه نویس)، محمود صابری (کارگردان)، روزبه حسینی(نمایش نامه نویس، منتقد و کارگردان) و بهزاد صدیقی (نمایشنامه نویس، منتقد و پژوهشگر تئاتر) یک شنبه 22 دی ماه ساعت 17 در فرهنگ سرای فردوس برگزار می شود.


نمایشنامه زندگی او داستان مردی را روایت می‌کند که در سفر کاری‌اش، به او خبر فوت همسرش را می‌دهند و مرد چون سفرش بسیار مهم است نمی‌تواند آن را نیمه کاره رها کند و پس از خاکسپاری می‌رسد و ماجراهایی برایش اتفاق می‌افتاد.


ترانه برومند، نویسنده، مترجم و خبرنگار، مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دارد. نخستین نمایشنامه‌ او با نام «گرهی در تار و پود یک نقش» به عنوان یکی از متون برگزیده‌ جشنواره‌ تئاتر فجر در سال 1387 انتخاب ‌و از سوی انتشارات نمایش روانه کتابفروشی‌ها شد.


بنا بر این گزارش، پیش از این نمایش‌نامه‌های «وقتی زمین دروغ می گوید» سعید تشکری، «دیوبندان و دو نمایشنامه دیگر» نوشته محمد چرمشیر، «درست کار‌ترین قاتل دنیا» نوشته افشین هاشمی، «اتاق شماره 6» و سه نمایش نامه نوشته خسرو حکیم رابط، «پیتوک و پسر انسان» نوشتهٔ حسن باستانی، «محال هم ممکن است» نوشتهٔ سیروس همتی، «افسانه پادشاه و ریاضیدان» نوشتهٔ نغمه ثمینی و مهدی بهزاد، «زندگی یک رویاست» نوشتهٔ مهدی میرباقری، «روزهایی که به یادت گذشت» نوشتهٔ سعید شاپوری، «با صحرا بخوان، بی‌صدا» نوشتهٔ چیستا یثربی، «اندر هدایت نسل جوان» نوشتهٔ جلال تهرانی، «دوران خوش بازنشستگی» نوشتهٔ کامران شهلایی، «تراژدی جنگ» نوشتهٔ اصغر خلیلی، «خشت خام خانه» نوشتهٔ علی اصغری، «عاشقی با طعم سیب» نوشتهٔ بهاره مهرنژاد، «قضاوت» نوشتهٔ «بری کالینز»، «اتاق رویا» نوشتهٔ افروز فروزند، «ما همه اهل یک محله‌ایم» نوشتهٔ رضا صابری و «گام زدن بر یخ های نازک » نوشتهٔ غلام حسین دولت آبادی و آراز بارسقیان نمایش نامه خوانی، معرفی و نقد و بررسی شده‌اند.
خاطرنشان می شود، سلسله نشست‌های «صحنه کاغذی» توسط خانه‌ی تئاتر فرهنگ سرای فردوس با هدف معرفی و نقد و بررسی نمایش‌نامه‌های منتشر شده یک سال گذشته در فرهنگ سرای فردوس برگزار می‌شود.


علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند در تاریخ یاد شده به فرهنگ سرای فردوس واقع در فلکه‌ دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 44081043 تماس حاصل کنند.  همچنین نشانی الکترونیکی ferdos. farhangsara.ir برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر برنامه های فرهنگسرای فردوس اعلام شده است.
 

پایان پیام/

چاپ خبر