بی حجابی و بی حیایی دریچه ورود شیطان به قلب انسان است
خبرگزاری شبستان: خطیب جمعه شهر یزد با بیان اینکه بی حجابی، بی حیایی و بی عفتی دریچه ورود شیطان به قلب انسان است، افزود: بی حجابی زمینه ساز ایجاد فتنه و فساد در سطح جامعه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمد رضا ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد، در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان یزد که در محل مسجد ملا اسماعیل برگزار شد، با اشاره به ضرورت تفکر و تعقل در کارها گفت: خداوند متعالی در بیش از 300 مورد در قرآن انسان ها را بر تفکر، تذکر، تدبیر و تعقل سفارش کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند از انسان خواسته است تا این 4 مورد را در خود حفظ کند افزود: اولین چیزی که انسان را به سمت تفکر می کشاند، تدبیر در خلقت جهان آفرینش است.

ناصری اظهار داشت: وقتی فکر کردیم و عظمت را دیدیم به دنبال خالق این عظمت خواهیم گشت و این تفکر در جهت پیدا کردن خالق ما را به خدا می رساند.

وی با بیان اینکه انسان باید مسیر زندگی خود را با تفکر آغاز کند افزود: شخصی نزد رسول اکرم (ص) آمد و از ایشان خواست تا او را موعظه کند، پیامبر اکرم (ص) در جواب فرمود اگر موعظه کنم می پذیری، پس از 3 بار پرسش آن مرد و پاسخ پیامبر در نهایت حضرت در جوابش فرمود هر وقت خواستی کاری انجام بدهی عاقبت آن را بسنج و سپس به انجام آن اقدام کن.

خطیب جمعه شهرستان یزد در ابتدای خطبه دوم با تبریک 9 ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: وجود امام عصر (عج) مکمل همه اهداف خلقت خداوندی است.

وی با بیان اینکه امام عصر(عج) تمام آیات قرآن را در جامعه پیدا می کند اظهار داشت: باید زمان فرا برسد تا دنیا این معنا را درک کند و میهمان سفره خوان خداوندی شود.

ناصری تصریح کرد: روزی بیاید که با ظهور امام زمان (عج) لذت ایمان، عدالت، عشق به خدا، عظمت خدا و ... به همه جهانیان چشانده شود.

وی با بیان اینکه خداوند متعال پیامبر اسلام (ص) را برای شروع این حرکت انتخاب کردند گفت: امام عصر (عج) نیز به عنوان کامل کننده این حرکت از سوی خداوند برگزیده شده است.

ناصری با بیان اینکه حرکت امام زمان (عج) مکمل حرکت پیامبران، امامان، ائمه اطهار، علماء، صلحا و عرفا می باشد افزود: عظمت و شخصیت و بزرگی امام عصر(عج) به عظمت و بزرگی ماموریتش است.

خطیب جمعه شهرستان یزد خاطر نشان کرد: ما باید با روشن کردن مردم و باز کردن راه زمینه ساز حرکت امام عصر (عج) باشیم.

وی افزود: امام راحل (ره) این کار را کرد و با رهبری انقلاب اسلامی ایران درهای حکومت حضرت مهدی (عج) را گشود و اکنون نیز ملت ایران در حال زمینه سازی برای ظهور حضرتش می باشند.

ناصری با بیان اینکه ملت ایران برای ظهور حضرت مهدی (عج) 30 سال است که در تلاش هستند افزود: این در حالیست که دشمنان تمام تلاش خود را برای دور کردن ملت ایران از این مسیر به کار گرفته اند.

وی با اشاره به 17 دی سالروز کشف حجاب توسط رضاخان گفت: رضا خان از عوامل انگیلیس بود که با کشف حجاب یکی از دریچه های فشاد را در کشور باز کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه بی حجابی، بی حیایی و بی عفتی دریچه ورود شیطان به قلب انسان است افزود:بی حجابی زمینه ساز ایجاد فتنه و فساددر سطح جامعه است.

ناصری در بخش دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به برگزاری مانور بزرگ محمد رسول الله توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این رزمایش نظم، اقتدار، توانایی، ایستادگی و .... نیروهای نظامی کشور را به رخ دشمنان کشید.

وی افزود:برگزاری چنین مانورهایی رعب و وحشت را در دل دشمنان به دنبال دارد و انشالله که باعث شود تا آن ها سر عقل آیند تا پیش از این آبرو و حیثیت خود را بر باد ندهند.

پایان پیام/

چاپ خبر