محرومیت 15 هزار جوان از مراسم اعتکاف امسال در شیراز
معاون هماهنگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز گفت: به خاطر عدم همکاری دستگاه های اجرایی و فرهنگی 15 هزار نفر از جوانان علاقمند از حضور در مراسم اعتکاف امسال در شیراز محروم شدند.

احد پاریابی، معاون هماهنگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز با اشاره به اینکه کانون همه ساله پذیرای جوانان معتکف در 2 مرحله بود، به خبرنگار شبستان گفت: امسال متاسفانه به علت عدم همکاری دستگاه های اجرایی و فرهنگی امسال اعتکاف بزرگ جوانان در یک مرحله انجام می شود.
 

رئیس روابط عمومی کانون رهپویان وصال شیراز با تاکید بر اینکه مبلغ اعتکاف از 50 هزار ریال به 150 هزار ریال اضافه شد، تاکید کرد: قصد داشتیم امسال اعتکاف 25 هزار نفری را برگزار کنیم که به خاطر اضافه شدن مبلغ ثبت نام بسیاری از جوانان علاقمند از حضور در این مراسم معنوی محروم شدند که باید برای دستگاه های فرهنگی و اجرایی تاسف خورد که با عدم همکاری خود باعث شدند تا جوانان از حضور در این برنامه محروم شوند.
 

وی افزود: سیزدهمین سال برگزاری اعتکاف با عنوان "ضیافت عشق" در حالی امسال از 26 خرداد به مدت سه روز در شیراز با حضور جوانان عاشق و علاقمند برگزار می شود که کانون سعی کرد با ارائه یارانه به معتکفان همه جوانان را جذب کند، اما این سوال باقی است که کانون برای هر نفر چقدر می تواند یارانه و کمک ارائه کند، ما برای حضور جوانان از آنان مبلغ 150 هزار ریال دریافت کردیم و مابقی هزینه به ازای هر نفر یکصد هزار ریال را یارانه از سوی کانون پرداخت شد.
 

پاریابی خاطرنشان کرد: دستگاه هایی همچون آب، برق، گاز، آتش نشانی، هلال احمر و شهرداری جز دستگاه هایی هستند که با همه اینکه هیچ مسئولیتی در قبال حوزه فرهنگ ندارند اما با کانون همکاری داشتند، شرمندگی عدم ثبت نام ما برای اعتکاف ابتدا برای ما بعد از آن برای دستگاه های فرهنگی و اجرایی است.
 

معاون هماهنگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز گفت: گریه های افرادی که نتوانستند در این مراسم ثبت نام کنند به مراتب دردناک تر و جذاب تر از گریه های هواداران فوتبال است، سوال ما اینست که اعتکاف مراسمی فرهنگی نیست؟ و آیا باید برای ارتباط با خدا و مراسم معنوی اعتکاف پول پرداخت؟ عزیزان می دانند که کانون بودجه ای ندارد و نمی تواند حمایت تمام و کمالی از این قضیه داشته باشد و باید دستگاه های مربوط برای این حرکت همکاری کنند که نکردند.
 

رئیس روابط عمومی کانون رهپویان وصال شیراز اضافه کرد: ما با تمام متولیان فرهنگی از طریق کانون و دفتر امام جمعه هماهنگی کرده ایم که متاسفانه تنها شورای شهر شیراز مبلغ 150 میلیون ریال را برای اعتکاف امسال در هفته جاری تصویب کرد که نوش دارویی بعد از مرگ سهراب بود.
 

پاریابی با اشاره به اینکه امسال 60 غرفه در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و معرفتی در مراسم معنوی اعتکاف ارائه خدمات می کنند، افزود: اعتکاف امسال با شعار "بیداری اسلامی" برگزار می شود و جشن میلاد امیر المومنین (ع)، اجرای برنامه های قرآنی و اعمال ام داود و مراسم سالروز رحلت حضرت زینب (س) با سخنرانی آیت الله ایمانی، آیت الله سید علی اصغر دستغیب و حجت الاسلام انجوی نژاد از جمله برنامه های اعتکاف سال جاری است.
 

پایان پیام/

چاپ خبر