۴۶۰۰۰ پایگاه اینترنتی داعش برای اغوای جوانان 
خبرگزاری شبستان : وزیر امور دینی الجزائر از فعالیت ۴۶۰۰۰ پایگاه اینترنتی داعش دردنیا در جهت فریب و جذب جوانان به این گروهک خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از منابع خبری، محمد عیسی، وزیر امور دینی و اوقاف الجزائر اعلام کرد: 46000 هزار پایگاه تکفیری در اینترنت به ترویج عقاید انحرافی درباره جهاد و فعالیت به نفع گروهک تروریستی داعش می پردازند.

وی در سخنرانی خود در همایش رسانه دینی در دانشگاه عبدالحمید بن بادیس در منطقه مستغانم الجزائر اظهار کرد: این دسته ها از سایت ها زمینه پیوستن اعضای جدید را به گروه های تکفیری به ویژه از اروپا به وجود می آورد.

وزیر الجزائری با هشدار نسبت به سخنرانی های مذهبی افراطی تاکید کرد: شبکه های ماهواره ای نیز با انتشار این سخنرانی ها فرقه گرایی را گسترش می دهند و بازنگری در محتوای سخنرانی های مذهبی و اتخاذ روش واحد در رسانه ها در مورد مسائل دینی ضروری  است.

عیسی افزود: امروز مقابله با افکار تکفیری که در شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی به ترویج افراط گرایی و تروریسم خونین به اسم دین می پردازند باید جدی گرفته شود زیرا بسیاری از جوانان در خلأ رسانه های دینی پویا که به راه حقیقت و مسیری به دور از افراط و تفریط دعوت کنند، جذب این مجموعه های تکفیری می شوند.

 گروهک داعش در ماه های اخیر سرمایه گذاری هنگفتی بر روی ایجاد پایگاه ها و نشریات اینترنتی انجام داده و به دنبال جذب جوانان به ویژه آفریقایی تبارها در راستای اهداف توسعه طلبانه خود در این قاره بوده و می کوشد با وعده های مادی و رنگ و لعاب دینی جامعه هدف را که بیشتر جوانان و نوجوانان فقیر هستند به سمت عضویت در جماعت های تروریستی و تکفیری سوق دهد.

 

پایان پیام/

چاپ خبر