داعش مسئولیت انفجارهای کابل را برعهده گرفت/ واکنش ها و محکومیت های بین المللی /ممنوعیت ده روزه برگزاری تجمع عمومی
خبرگزاری شبستان: گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی در مسیر تظاهرات‌کنندگان افغانی در کابل را برعهده گرفت و کشورهای جهان این حمله را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از القدس العربی،  خبرگزاری «اعماق» وابسته به گروهک تروریستی داعش اعلام کرد که داعش مسئولیت حمله روز گذشته(شنبه دوم مرداد) کابل را که 80 کشته و 230 زخمی برجای گذاشت، برعهده گرفت.

این خبرگزاری اعلام کرد: دو فرد از اعضای داعش کمربند انفجاری خود را  در تجمع شیعیان در منطقه دهمزتک در شهر کابل افغانستان منفجر کردند.

از سوی دیگر، طالبان مسئولیت این حمله تروریستی را نپذیرفت و «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در بیانیه ای اعلام کرد: طالبان در این حمله مشارکت نداشته است.

وزارت کشور افغانستان در پی وقوع این انفجار با انتشار حکمی تجمع عمومی را به مدت 10 روز ممنوع اعلام کرد.

گفتنی است، اسپانیا، پاکستان، آمریکا، ایران، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه هایی انفجار انتحاری در مسیر تظاهرات‌کنندگان کابل را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای حمله انتحاری روز گذشته(شنبه) کابل  را محکوم و به خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت گفت و بهبودی زخمی ها را آرزو کرد.

در این بیانیه آمده است: واشنگتن برای ارایه کمک و حمایت از دولت افغانستان برای اجرای تحقیقات درباره این حادثه تروریستی آماده است.

این بیانیه تاکید می کند که عاملان این حمله هرگز به اهدافشان نمی رسند.

وزارت امور خارجه اسپانیا نیز در بیانیه ای اعلام کرد: دولت اسپانیا به طور کامل از مقامات افغانستان در جنگ با تروریسم حمایت و برای از بین بردن خشونت کمک می کند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز دربیانیه با محکوم کردن شدید این حمله تروریستی، اعلام کرد: پاکستان متعهد است تا برای مقابله با این آفت همکاری کند.

چاپ خبر