۹ هزار خانوار از روحانیون و مولوی ها تحت پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه هستند
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان گفت: ۹هزار خانوار از روحانیون، طلاب و مولوی ها تحت پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه استان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، حجت الاسلام ابراهیم انصاری مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان امروز(8 تیر) در همایش تجلیل از ممتازین تحصیلی فرزندان طلاب و روحانیون تشیع و تسنن استان بیان داشت: اینکه شما امروز ممتاز شده اید قطعا پدر و مادر شما خوشحال خواهند شد و به شما افتخار می کنند و هر جا که نشست و برخواست دارند می گویند ما فرزند ممتاز داریم.

 

وی با بیان اینکه فرزندان روحانیون و مولوی ها در همه زمینه ها ممتاز هستند، افزود: آمار بالای از ممتازان تحصیلی از فرندان روحانیون، طلاب و مولوی ها در استان داریم.

 

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان تصریح کرد: در طی این سه سالی که بحث ممتازین را مطرح کردیم یک پیشرفت قابل توجه ای در اضافه شدن آمار ممتازین تحصیلی را داشته ایم.

 

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: امسال در استان هزار و 400 فرزند روحانی داریم که ممتاز تحصیلی شده اند و این آمار قابل توجه ای است.

 

وی با اشاره به اینکه 9 هزار خانوار از روحانیون، طلاب و مولوی ها تحت پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه استان هستند، افزود: با وجود این حجم خانوار تحت پوشش، هزار و 400 فرزند ممتاز شایسته نیست و باید ارتقا یابد.

 

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان اضافه کرد: باید همه فرزندان روحانیون، طلاب و مولوی ها شاگرد ممتاز مدرسه خودشان باشند.

 

انصاری با خاطرنشان به این مطلب که در طی این سه سال گذشته 15 همایش ممتازین در استان برگزار کرده ایم، گفت: با توجه به بعد مسافت شهرستان ها و مشکل در تردد بر آن شدیم که امسال همایش ممتازین را به صورت منطقه ای برگزار کنیم و این نشست ششمین همایش ممتازین است.

 

وی افزود: خوشحال هستیم که در کنار خدمات گسترده درمانی و معیشتی به مباحث فرهنگی می پردازیم و این خدمات فرهنگی با مباحثی که در خور شان روحانیون در خدمت آنان هستیم.

 

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گفت: والدین به این درک رسیده اند که اگر تشویق نباشد هیچ انگیزه ای در فرزندان شکل نمی گیرد؛ اگر بخواهیم به فزندان انگیزه بدهیم باید تشویق کنیم.

 

انصاری گفت: 23 عنوان برنامه فرهنگی به مانند همایش ممتازین تا پیوندهای آسمانی در مرکز خدمات حوزه های علمیه تعریف شده است.

 

  

چاپ خبر