انتقاد نماینده قصرشیرین از روند کند بازسازی مساجد در مناطق زلزله‌زده
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم قصرشیرین با انتقاد از روند کند بازسازی اماکن مذهبی و مساجد در مناطق زلزله‌زده توسط اوقاف از دولت خواست متولی دیگری برای این موضوع تعیین کند.

فرهاد تجری، نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند بازسازی‌ها در منطقه زلزله‌زده به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: زحمات زیادی هم توسط نهادها، مردم و دولت برای ساماندهی مناطق زلزله‌زده انجام شده است اما این تلاش‌ها در حد مطلوب و انتظار مردم نیست.

 

وی اظهار کرد: علاوه بر نارسایی‌هایی که از جهت مالی، اداری و شرایط خاصی بر مردم تحمیل شده است متاسفانه پس‌لرزه‌ها در این مناطق باعث ایجاد نگرانی و تشویش مردم شده است.

 

تجری ادامه داد: این پس‌لرزه‌ها باعث شده است که مردم تمایلی برای بازگشت به اماکن مسکونی نداشته باشند و این مسئله هزینه‌های مضاعی را هم به مردم و هم به دولت تحمیل می‌کند.

 

وی تصریح کرد: شاید در برخی از مناطق کشور در این زمان نیاز به کولر نباشد اما در مناطق زلزله‌زده به دلیل شرایط آب و هوایی و گرد و غبار و گرمایی شدید قاعدتا کولر آبی نمی‌تواند جواب بدهد و نیاز به کولر گازی است که هم برای دولت از جهت برق هزینه دارد و هم برای مردم قابل تامین نیست.

 

نماینده مردم قصرشیرین گفت: بحث ساخت و سازها به کندی پیش می‌رود و شاید چند واحد به صورت نمادین ساخته و در اختیار مردم قرار گرفته است و هنوز مردم در چادر و کانکس زندگی می‌کنند.

 

وی با انتقاد از مغفول ماندن ساخت و ساز واحدهای تجاری شهری گفت: اوقاف متولی ساخت و ساز اماکن مذهبی و مساجد در این مناطق شده است اما متاسفانه به شدت در این حوزه قصور داشته‌اند و انتظار داریم دولت دستگاه دیگری را به عنوان مجری در این زمینه تعیین کند و با قصوری که انجام شده است، برخورد کند.

 

تجری خاطرنشان کرد: در حال حاضر اماکن مذهبی و مساجد ما در این مناطق تخریب شده و بلاتکلیف هستند و باید به این مطالبه مردم توجه جدی شود.

 

 

چاپ خبر