بیماران سرطانی ۳۲ روستای همدان مورد حمایت اوقاف و امور خیریه قرار می‌گیرند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: حمایت از بیماران سرطانی ۳۲ روستای استان از برنامه‌های امسال این اداره کل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان، حجت الاسلام محمد کاروند،مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: حمایت از بیماران سرطانی ۳۲ روستای استان از برنامه‌های امسال این اداره کل است و این حمایت برابر نیات واقفین خیر اندیش و در اجرای برنامه‌های حوزه سلامت اوقاف و امور خیریه استان انجام می‌شود.

 

وی در گفتگویی با اظهار اینکه سال گذشته ۸۷ وقف جدید در استان داشتیم بیان کرد: خوشبختانه نوع وقف‌ها در حال سوق پیدا کردن به نیاز‌های روز جامعه است.

 

به گفته این مسئول وقف بیماران پروانه ای، وقف استکبار ستیزی، وقف قرآنی و وقف بیماران صعب العلاج از وقف‌های جدید در استان است که نشان دهنده غنی شدن نگاه مردم به وقف است.

 

وی اظهار داشت: هنوز نیازمند وقف‌های بیشتر در حوزه سلامت به ویژه وقف بیماران پروانه‌ای هستیم که این بیماران به شدت نیازمند حمایت هستند.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: ۳۳ بیمار پروانه‌ای شناخته شده در استان داریم که سال گذشته بین یک تا یک و نیم میلیون تومان به هر یک از آنها کمک شده که این میزان یک صدم هزینه‌های آنان نبوده است.

 

حجت الاسلام کاروند خاطر نشان ساخت: اصرار نداریم که وقف حتما به اوقاف باشد بلکه واقفین خیر اندیش می‌توانند وقف کنند و تولیت با دیگر افراد یا نهاد‌های حقیقی و حقوقی باشد.

 

وی با اظهار اینکه بیش از ۹۰ درصد کمک اوقاف در حوزه سلامت در سال گذشته برای بیماران سرطانی بوده است گفت: امسال نیز در ۳۲ روستا برنامه خاص برای بیماران سرطانی داریم که در این زمینه نیازمند هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و به ویژه بسیج جامعه پزشکی می‌باشیم.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کمک هزینه ۳ میلیارد و ۱۲۷میلیون تومانی اوقاف در حوزه سلامت برابر نیات واقفین در سال گذشته را یاد آور شد و گفت: تامین ۳۲ قلم تجهیزات پزشکی از جمله ۴ دستگاه دیالیز برای ملایر، ۴ دستگاه برای اسد آباد، اتاق عمل مجهزمغز و اعصاب از محل موقوفه سیف الدوله در ملایر، و تامین ۲ دستگاه دیالیز برای کبود رآهنگ در سال جاری از جمله آنهاست و علاوه بر آن با اخذ مجوز شرعی و قانونی از اول بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۳۳۶ بیمار صعب العلاج به هر یک بین یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کمک هزینه پرداخت شده است.

 

به گفته وی همچنین امسال برای بیماران کلیوی به ویژه در شهرستان ملایر برنامه خاص پیش‌بینی شده و بیماران کلیوی که وضعیت خوبی ندارند برابر نیات واقفین از کمک هزینه ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان بهره‌مند می‌شوند.

 

 

چاپ خبر