استاندار قزوین:
حوزه های علمیه نقش بسزایی در تقویت وحدت ملی دارند
خبرگزاری شبستان: استاندار قزوین گفت: حوزه های علمیه و طلاب می توانند نسبت به تقویت وحدت ملى و همگرایی مردم کمک شایانی به نظام اسلامی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبد المحمد زاهدی در بازدید از مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان بیان کرد: حوزه های علمیه همواره بازوی توانمند انقلاب اسلامی بوده و در عرصه های مختلف اجتماعی سیاسی و فرهنگی تأثیر بسزایی در جامعه داشته اند.

 

وی ادامه داد: در این جلسه موارد متعددى در خصوص مشکلات حوزه های علمیه استان مطرح شد و در این خصوص تصمیم هاى گرفته شد که به دستگاه ها ذی ربط ابلاغ خواهد شد .

 

استاندار قزوین با اشاره به جایگاه ویژه روحانیت و طلاب تصریح کرد: روحانیت دینی در مساجد، حسینیه ها و مراکز علمیه ارتباط مستقیم با مردم داشته اند بنابراین می توانند در خصوص مشکلات فردی و اجتماعی کمک رسان خوبی برای مردم باشند.

 

وی با اشاره به موقعیت حساس کنونی کشور خاطر نشان کرد: سبا توجه به شرایطی که دشمنان براى کشور به وجود آورده اند، حوزه های علمیه و طلاب می توانند نسبت به تقویت وحدت ملى و همگرایی مردم کمک شایانی به نظام اسلامی داشته و در این خصوص نقش بسزایی را ایفا کنند.

 

زاهدی یادآور شد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، بحث مسکن طلاب و تعاونی آنان بود که باتوجه به شرایط مسکن طلاب علوم دینی جلسه ای با حضور معاونان و مدیر کل های دستگاه های ذیربط به زودی تشکیل می شود تا بتوان مشکلات تأمین مسکن طلاب را هم برطرف کرد.

چاپ خبر