شهید شیخ شعاعی در جبهه بیرونی و مبارزه با هوای نفس سربلند بود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان این مطلب کسانی که پا به عرصه جبهه می گذاشتند، اول کاری که می کردند به خود توجه داشتند، تصریح کرد: جبهه جایی بود که افراد را می ساخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امشب ( 18 مرداد ) در سومین سالگرد شیخ بصیر و روحانی مبارز حجت الاسلام محمد شیخ شعاعی با اشاره به اینکه این شهید در جنگ توانست وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهد، افزود: این روزها سالگرد بازگشت شهدای غواص و سالگرد شهادت شهید حججی است.

 

وی با بیان این مطلب که پیش روی هر انسانی سه محور مهم وجود دارد که اولین آن جبهه طبیعت است، ابراز داشت: انسان ها درگیر سختی، مشکلات و همچنین گاهی اوقات خطراتی می شوند که به صورت طبیعی آنها را تهدید می کند، بشر در این جبهه در بخشی از آن پیروز و در بخشی محکوم به شکست بوده است همچنین سایر جانداران همانند گیاهان و حیوانات نیز در این جبهه مبارزه می کنند، انسان هم در این جبهه در حال مبارزه است.

 

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه جبهه دوم مبارزه با دشمن بیرونی است که در گیاهان معنایی ندارد اما حیوانات در این جبهه مبارزه می کنند و تمام جنگ ها در دنیا در همین جبهه قرار دارد، اظهار داشت: جبهه سوم مخصوص انسان است که مبارزه با هواها، هوس ها و انحرافات است و گاهی اوقات از آن تحت عنوان جهاد اکبر یاد می شود.

 

وی با بیان این مطلب که هر شخصی در ارتباط با دفاع مقدس مطالعه می کند متوجه می شود حضرت امام رضوان الله تعألی علیه با هنرمندی تمام هر دو جبهه حساس را در کنار هم تعریف کرد که شامل جبهه بیرونی و مبارزه با هواها و نفسانیت است.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه آنچه که در ارتباط با شهدا همانند شیخ شعاعی و یا آنچه که در صدر اسلام می بینید در واقع مبارزه در این دو جبهه هست که با دشمن بیرونی و هواها و هوس ها جنگیدند و سربلند شدند لذا در تاریخ وقتی می نگیریم چیزی که جنگیدن را متمایز می کند در همین فضیلت ها و تقوا است که در رزمنده ها وجود داشت.

 

وی با بیان این مطلب که زندگی شهید محمد شیخ شعاعی شاهد بر همین مدعا است که علاوه بر اینکه ایشان در جبهه نبرد شجاع هستند در مقابل خدا، آنچنان متواضع است و تنها چیزی که نمی بیند خودش است لذا همین است که ارزش شهادت را نسبت به سایر مرگ ها بالاتر می کند.

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که در روایات اسلامی داریم که چه کسانی در قیامت به خدا نزدیک ترند که امام صادق علیه السلام می فرمایند: 3 گروه در قیامت نزدیک ترین انسان ها به خدا  هستند که گروه اول اشخاصی هستند که وقتی به قدرت می رسند و منصبی پیدا می کند، مواظب هستند که قدرت شان موجب ستم و تضعیف دیگران نشود.

 

وی ادامه داد: آیت الله بروجردی یک سخنرانی علیه گروهی کردند و گفتند که این گروه باید قم را رها کنند و از قم بروند در این میان یکی از رهبران همین گروه وقتی شب در خانه آمد صاحبخانه وی گفت از فردا باید خانه را تخلیه کنید ایشان به واسطه یکی از بستگان آیت الله بروجردی، به ایشان پیام دادند که صاحبخانه می خواهد من و فرزندم را از منزل بیرون کند که آیت الله شخصی فرستاد و گفت که از امشب اجاره این خانه را از من  بگیر و کاری به اینها نداشته باشید.

 

امام جمعه کرمان با اشاره به اینک شخص قدرتمند در هر سختی که هست باید خود راه حفظ کند لذا هر چه در زندگی شهدا نگاه می کنیم از جمله شهید محمد شیخ شعاعی تمام اهداف آنها این بود که ضمن دفاع از حق، کسی آزرده نشود.

 

وی با بیان این مطلب کسانی که پا به عرصه جبهه می گذاشتند، اول کاری که می کردند به خود توجه داشتند، تصریح کرد: جبهه جایی بود که افراد را می ساخت، اگر کسی بخواهد خودش را پاک کند باید توجه کند رذایل اخلاقی که سراغش می آید دچار لغزش نشود بنابراین در ابتدا اول انسان باید نجاست روح و آلودگی را از درون خود بیرون کند که این تفکر در صحنه های جبهه های جنگ موج می زد.

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه اخلاق بد انسان را از حیوانیت جدا نمی کند، اظهار داشت: در روایات داریم برخی انسان ها تا آخر عمر در وادی حیوانات حرکت کنند اما در جبهه ها می بینیم که برخی افراد راه صد ساله را یک شبه طی کردند.

 

وی با افزودن اینکه آخرین طهارت این است که انسان غیر را کنار بزند و به خدا اعتقاد داشته باشند که شهید محمد شیخ شعاعی مصداق این ویژگی است، خاطرنشان کرد: کسانی که مسیر خود را در راستای رضایت پروردگار قرار می دهند همیشه خوشحال هستند.

 

حجت الاسلام عیدادی سلیمانی تصریح کرد: به رسم شهدا و به بینش آنها اقتدا کنیم و تلاش کنیم که جاذبه های این دنیا ما را از رسالت خود دور نکند.

 

 

 

 

چاپ خبر