توجه به آموزه های قرآنی حل مشکلات کنونی جامعه را در پی دارد
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به طور حتم اگر در این مشکلات اقتصادی کنونی اگر به قرآن و آموزه های آن توجه داشته باشیم، خداوند راه نجات را به ما نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از استهبان فارس، دکتر عبدالهادی فقهی‌ زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (19 شهریور) در مراسم فارغ التحفیظی 260 حافظ کل قرآن کریم موسسه قرآنی «بیت الاحزان حضرت زهرا (س)» که در شهرستان استهبان فارس برگزار شد، گفت: به طور حتم اگر در این مشکلات اقتصادی کنونی اگر به قرآن و آموزه های آن توجه داشته باشیم، خداوند راه نجات را به ما نشان می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه حفظ کلام وحی حرکتی بزرگ است، افزود: این توفیق الهی به هر کسی نمی رسد بلکه به فردی می رسد که لیاقت و توانایی داشته باشد تا کلام وحی را حفظ کند.

 

فقهی زاده با تاکید بر اینکه حافظان قرآن باید تا آخر عمر شریف خود آموزه های قرآن را در جامعه پیاده سازی کنند، اضافه کرد: باید در کنار این آموزه ها، سیره اهل بیت (ع) را مورد توجه قرار گیرد چرا که این 2 از هم جدا نشدنی است.

 

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در این جشنواره شاهد فارغ التحفیظی 260 عزیز حافظ قرآن هستیم که از 2 کشور پاکستان و عراق و همچین 21 استان، به این مهم نائل آمدند، این یک برنامه مردمی است که همه را به خاطر علاقه به کلام وحی دور هم جمع کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه امیدواریم سال آینده رقم 260 نفر بیشتر شود، افزود: موسسه قرآنی «بیت الاحزان حضرت زهرا (س)» نهالی است که در این دیار به بار نشسته و به طور حتم در آینده نزدیک افراد بیشتری از سایه و میوه وجودی این موسسه متنعم می شوند و ثمره این موسسه جهانی خواهد شد.

 

دکتر فقهی زاده با اشاره به اینکه امروز حاملان و حافظان قرآن باید راه حضرت سیدالشهدا (ع) را در پیش بگیرند چرا که آن حضرت از دین خدا دفاع و حفاظت کرد، اظهار داشت: امام حسین (ع)، علاوه بر اینکه شهید اشک ها باشد، شهید عبرت هاست.

 

 

چاپ خبر