بیش از ۲۲۰ هزار متر زمین آزاد شد/ کشف ۲۰۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران
فرمانده انتطامی مازندران از تصرف بیش از ۲۲۰ هزار متر اراضی در حوزه زمین خواری به ارزش ۲۱ هزار میلیارد تومان و کشف ۲۰۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، سردارمحمود میرفیضی، فرمانده انتطامی مازندران امروز(13مهر)در خطبه های نماز جمعه مرکز استان به شعار هفته نیروی انتظامی تحت عنوان پلیس مقتدر،امین مردم اشاره کرد و اظهار داشت: اقتدار پلیس مشروعیتی است که مردم به پلیس می دهند.

 

وی مردم را یکی از مولفه های قدرت هر کشور برشمرد و افزود: مشروعیت هر نظام به پشتیبانی مردمی است .

 

فرمانده انتطامی مازندران با بیان اینکه جدایی مردم از حاکمیت و نظام در دستور کار دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفته است اما در تحقق این هدف موفق نبودند، گفت: در شرایط فعلی نیز پس از جنگ فرهنگی ،اجتماعی در حوزه اقتصادی ورود پیدا کرده تا به هدف نهایی خود همان جدایی مردم از حاکمیت و نظام دست پیدا کند؛ اما در این هدف نیز موفق نبوده است.

 

وی افزود: اهدافی را که دشمن برای مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده بود با مدیریت و درایت مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و پیش از این با اقدامات موثر امام خمینی(رحمت الله علیه) به نتیجه نرسیده است و نهال انقلاب همچنان در حال تقابل با استکبار جهانی بویژه آمریکای جنایتکار است.

 

سردارمیرفیضی به عملکرد پلیس در حوزه های مختلف اشاره و تاکید کرد: پلیس پیش از آنکه پلیس باشد یک بسیجی است و ملاک بکارگیری پلیس بسیجی بودن است.

 

وی بصیرت و هوشیاری را رویکردهای مهم در حوزه پلیس بیان کرد و گفت: در شرایط فعلی که دشمن درصدد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است اتحاد و همدلی میان مردم، نیروهای مسلح و دولت خدمتگذار بهترین روش برای خنثی کردن توطئه های دشمنان است.

 

سردارمیرفیضی با بیان اینکه شعاری که پلیس در هفته ناجا انتخاب کرده فقط مربوط به این هفته نیست و به نوعی چراغ راه پلیس است، ادامه داد: امسال 140 برنامه برای هفته ناجا پیش بینی شده بود که به دلیل چهلمین سال از پیروزی انقلاب 40 برنامه اجرایی می شود.

 

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه امنیت اصلی ترین نیاز هر جامعه است، گفت: پلیس زمانی موفق است که با صلابت، مردم محور و وحدت کلمه داشته باشد.

 

وی افزود: اقتدار پلیس مشروعیتی است که مردم به پلیس می دهند، اقتدار پلیس فقط در تجهیزات و آموزش نیست بلکه در اغنا سازی و حوزه نرم افزاری است.

 

سردارمیرفیضی قدرت پلیس را در پاسخگویی به مردم و ایجاد نظم و انضباط در جامعه دانست و تصریح کرد: ناجا مفتخر که خدمتگزار و خادم بهترین مردم دنیااست.

 

وی با اعلام اینکه نیروی انتظامی 360 شهید و یکهزار و 200 جانباز و 2 هزار آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، از تصرف بیش از 220 هزار متر اراضی در حوزه زمین خواری به ارزش 21 هزار میلیارد تومان و کشف 205 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان خبر داد.

 

سردارمیرفیضی از کشف یک تن و 800 هزار انواع مواد مخدر در 6 ماهه سالجاری در مازندران خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

 

وی افزود: نرخ نزاع دسته جمعی 9 درصد، آدم ربایی 36 درصد،گرانفروشی 84 درصد و تصادفات 41 درصد نسبت به کشور پایین تر هستیم.

 

چاپ خبر