سالک:
موکب علی بن موسی الرضا (ع) آماده پذیرایی روزانه ۱۰ هزار نفر از زائران اربعین را دارد
مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران با اشاره به آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی گفت: موکب علی بن موسی الرضا (ع) ۱۰ روز قبل از اربعین به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به زائران است.

به گزارش خبرگزاری شبستان  و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، مجتبی سالک افزود: این موکب آمادگی پذیرایی روزانه از 10 هزار نفر را دارد. 


وی اظهارداشت: موکب علی بن موسی الرضا (ع) در مسیر شهر نجف به کربلا در کنار عمود 707 و در مساحتی به وسعت 6 هکتار برپا شده است.


مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این موکب امکاناتی شامل 6 هزار متر خوابگاه، 375 متر مربع درمانگاه، 90 دستگاه حمام و 120چشمه سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده است.


سالک گفت: امسال هزینه های موکب علی بن موسی الرضا (ع) با کمک خیرین شهر تهران تامین و حدود 400 نفر خادم با تجربه جهادی از کارکنان شهرداری به صورت افتخاری برای حضور در این موکب گزینش شده و با هزینه خودشان در این موکب ها حاضر می شوند و هیچ گونه حقوق، دستمزد یا حق ماموریتی دریافت نخواهند کرد.


وی از برپایی کلینیک درمانی با همکاری بسیج شرکت شهر سالم خبر داد و خاطرنشان کرد: با کمک خیرین بیش از 375 متر مربع فضای درمانی دائمی در این موکب احداث شده و 25 نفر پزشک مجرب شامل جراح، پزشک عمومی، زنان، اطفال، ارتوپد، دندانپزشک و پرستار به منظور درمان زائران حسینی در این درمانگاه ها حضور پیدا می کنند. 


مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران به اقدامات فرهنگی بسیج شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: فضا سازی محیطی فرهنگی، برگزاری نمازهای جماعت در سه نوبت، برپایی مراسم ها و هیئات با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارات علیهم السلام و سخنرانان برجسته کشور، برپایی غرفه های احکام ویژه بانوان و آقایان، غرفه خیاطی، تعمیر کیف و کفش، تعمیر ویلچر، چادر ماساژ و طب اسلامی و آریشگاه مردانه از جمله اقدامات فرهنگی است که در این ایام انجام می شود.

 

چاپ خبر