صالحی در جمع خبرنگاران:
نسل آینده با کانون های مساجد خلاق‌‌تر و سالم‌تر می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نقش مهم کانون‌های فرهنگی هنری در بین جوانان گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد می تواند در این نیم میلیون شخصیتی که تحت پوشش دارد به نسل فردای ما کمک کند تا نسل آینده ما بارورتر، سالم تر و خلاق تری شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، سیدعباس صالحی در حاشیه اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد در مورد اهمیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح شهرها و روستاها گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد که در اوقات فراغت تابستان مشغول بودند یک فضای مردمی اجتماعی داشتند که می تواند اتفاقات خوبی را در فضای غیر تابستانی هم ایجاد کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از یک طرف کانون‌ها فضای ارتباط بین نسل جوان و نوجوان را با مساجد نزدیک می‌کند که در این شرایط مساجد ما با انرژی جوانی پر می شود و این یک اتفاق بسیار مبارک است که مساجد ما از این انرژی های پاک و مثبت پر شده و از این سو در واقع اینها انرژی های آینده ساز کشور خواهند بود.

 

صالحی افزود: از سوی دیگر اینکه پاره ای از مهارت ها، آموزش ها و ارتباطاتی که برای نسل جوان و نوجوان امروز و فردای نیاز است توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد تامین می‌شود ولی ما حتما نیاز داریم مهارت آموزی های بسیاری در حیطه های مختلف از جمله در حوزه های معرفتی، دینی، فرهنگی و هنری ر ا داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: این کانون ها کمک می کند شخصیت سازی و جامعه سازی نسل جوان و نوجوان ما شکل بگیرد. کانون های فرهنگی هنری مساجد می تواند در این نیم میلیون شخصیتی که تحت پوشش دارد عملا به نسل فردای ما کمک کند تا نسل آینده ما بارورتر، سالم تر و خلاق تری شود.

چاپ خبر