نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی:
فعالیت های فرهنگی هنوز پاسخگوی نیازهای جوانان نیستند
نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی گفت: فیلتر کردن فضاهای مجازی یک تصمیم اشتباه است و نمی توان مشکلات مربوط در این زمینه را مرتفع کرد همچنین با وجود همه فعالیت های فرهنگی متأسفانه هنوز نتوانسته ایم جوابگوی نیازهای جوانان باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، احمد انارکی محمدی، نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی امروز ( 20 مهر ) در اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با اشاره به اینکه تلاش بر این است که بودجه های قرآنی در مجلس وِیژه تر دیده شود و در سال گذشته نیز بودجه خوبی در حوزه های قرآنی تخصیص داده شد، افزود: باتوجه به اینکه دستگاه های مختلف فرهنگی متولی برنامه های فرهنگی هستند و گاهی اوقات موازی کاری در این برنامه ها دیده می شود لذا جا دارد در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

 

وی با بیان این مطلب که آثار اینگونه جشنواره ها را  در آینده خواهیم دید و یکی از راهکارهای حفظ جوانان در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن همین جشنواره ها است، ابراز داشت: فیلتر کردن فضاهای مجازی یک تصمیم اشتباه است و نمی توان مشکلات مربوطه در این زمینه را مرتفع کرد اما با وجود همه فعالیت های فرهنگی متأسفانه هنوز نتوانسته ایم جوابگوی نیازهای جوانان باشیم.

 

نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار فرهنگی نیازمند همدلی و همراهی با جوانان است، اظهار داشت: امروز به این شکل نیست که هرچه ما بگوییم، فرزندان ما گوش کنند در حالی که سوالاتی می پرسند که قادر به پاسخگویی آنها نیستیم لذا باید به نحو احسن به ترویج فعالیت های فرهنگی  و قرآنی بپردازیم.

 

علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه با اشاره به اینکه ما رویدادهای مناسبی را در استان برنامه ریزی کرده ایم که می توان به هفته قرآن و عترت، جشن رمضان، نمایشگاه های قرآن کریم در مرکز و شهرستان های استان، جشنواره قرآنی مدهامتان و جشنواره ملی قرآنی ایات در قالب عکس اشاره کرد، افزود: تشکر می کنم از مسئول دبیرخانه کانون های مساجد که در دو سال اخیر جشنواره قرآنی مدهامتان را به یک جشنواره پربار و پر برکت تبدیل کرده اند به خصوص اینکه برنامه های جانبی این نمایشگاه اثرگذار و مفید است.

 

حجت الاسلام منتظری، امام جمعه شهرستان انار در این جلسه ضمن تشکر از اینکه دومین سال این جشنواره در شهر انار برگزار می شود، افزود:  شهرستان انار دارای 75 حافظ کل است و این امر نشان از حاکم شدن فضای قرآنی در این شهرستان است.

 

وی افزود: این جشنواره خوب و زیبا حاصل همکاری مسئولین فرهنگی شهرستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های مساجد استان است.

چاپ خبر