ابراهیمی ترکمان در اختتامیه جایزه جهانی اربعین:
قیام امام حسین(ع) برای نجات مردم از جهالت و گمراهی بود
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: خداوند متعال حادثه کربلا و اربعین را از طریق عشقی که در قلوب مومنین قرارداد، حفظ کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، آیین اختتامیه چهارمین دوره جایزه جهانی اربعین صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 

بنا بر این گزارش، ابوذر ابراهیمی ترکمان،  در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه امام حسین (ع) شخصیت بی بدیلی در تاریخ اسلام و تشیع است، گفت: موضوع اربعین موضوع مهمی و عجیبی است از آن جهت که هم علت ایجاد حادثه عاشورا خداوند متعال بوده و هم علت باقی ماندن آن خداوند است. خیلی از حوادث در طول تاریخ اتفاق می افتد و بشر ممکن است در ایجاد آن نقش و تاثیر داشته باشد اما در بقای نمی تواند تاثیری بگذارد.

 

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: برای نمونه بزرگان و علمای ما کتاب های بسیار مهمی را به نگارش درآوردند، آنها امروز وجود ندارند ولی کتاب هایشان هنوز هست. علت باقی ماندن حادثه کربلا و حادثه اربعین هم خداوند متعال است که این حادثه مهم را از طریق عشقی که در قلوب مومنین ایجاد کرده اند، حفظ و نگه داشته است.

 

ابراهیمی ترکمان تاکید کرد: تمام شخصیت های آزاده جهان به قیام امام حسین (ع) توجه و عنایت می کنند چون امام حسین (ع) برای احقاق حق تلاش کرد تا بندگان خدا را از جهالت، حیرت، ذلالت و گمراهی نجات دهد.

 

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه توضیح داد: این گردهمایی به مناسبت چهارمین دوره جایزه جهانی اربعین است. در این گردهمایی آثاری که با احساسات تمام ثبت شده اند و با احساسات انسان سروکار دارند به نمایش گذاشته شده اند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: برگزاری این جایزه از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به این منظور است که ما نیز سهمی در بزرگداشت شخصیت و عظمت امام حسین (ع) داشته باشیم و خوشبختانه آثاری که امروز به این سوگواره رسیده آثار ارزشمندی است.

 

ابراهیمی ترکمان در آخر از مردم عراق برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی و خلق صحنه هایی ماندگار در راهپیمایی اربعین تقدیر کرد.

 

گفتنی است، اختتامیه چهارمین دوره جایزه جهانی اربعین و رونمایی از پنجمین دور این جایزه همزمان با ایام اربعین حسینی پیش از ظهر امروز سه شنبه اول آبان با حضور شخصیت های فرهنگی، دینی، جمعی از سفرا و نمایندگان فرهنگی ایران و دانشجویان خارجی در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

چاپ خبر