حجت الاسلام گواهی:
نظارت دولت بر مبادلات ارزی از راههای مقابله با تحریم ها است
رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با اشاره به ضعف دستگاه های نظارتی در تبادلات ارزی گفت: اگر ارزی برای دارو اختصاص می یابد چگونه برای واردات لوازم آرایشی مصرف می شود دولت باید نظارت خود را در این بخش تقویت کند.

«حجت الاسلام عبدالعلی گواهی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد دور جدید تحریم های آمریکا گفت: تحریم های جدید آمریکا همان تحریم های عقیمی است که در گذشته اعمال می شد. این تحریم ها با گذشته هیچ تفاوتی ندارد و در طول 40 سال گذشته انقلاب اسلامی ایران نیز تکرار شده است.

 

رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون خاطرنشان کرد: اما امروز شاهدیم که اروپا در دور جدید تحریم ها آمریکا را همراهی نمی کند و به راحتی از جرگه ترامپ خارج می شود و این بزرگترین ضربه به آمریکا و بزرگترین شکست ترامپ است.

 

وی خاطرنشان کرد: رییس جمهور آمریکا هر آنچه برای حیثیت ملت آمریکا مهم بود را از بین برد و در این اقدام جدید نیز کاری از پیش نخواهد برد زیرا چیزی برای تحریم نداشته است و هرچه جلوتر پیش می رود خود از این اقدام ناامید است و می داند که چیز جدیدی برای تحریم ندارد تا آن را به کار ببرد.

 

«حجت الاسلام گواهی» خاطرنشان کرد: در حقیقت دور جدید تحریم ها نیز تکرار مکررات برای مردم ایران بود و امیدواریم در این مقطع نیز این تهدیدات با شکست مواجه شود و پاسخ محکمی برای یاوه گویان باشد.

 

وی در پاسخ به این سوال که سیاستمداران باید چه خط مشی ای در برابر آمریکا داشته باشند، گفت: امروز وضعیت آمریکا مشخص و تصمیمات آنها روشن شده است اما اینکه ما چه روشی را باید در مقابل این سیاست های آنها در پیش بگیریم در واقع نکته اساسی و مهم است که دولتمردان باید در این حوزه حواسشان جمع باشد و از ظرفیت های داخلی کشور برای مقابله با تحریم ها استفاده کنند.

 

«حجت الاسلام گواهی» یادآور شد: تحریم ها می توانند فرصتی مطلوب برای جمهوری اسلامی تلقی شوند در صورتی که به چشم خریدار به این تهدیدات نگاه کنیم و دولتمردان تحریم ها را فرصت ببینند و از آن استفاده کنند.

 

رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون اظهار کرد: تنها راه درمان درد تحریم ها همان فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون است که می تواند با بها دادن به ظرفیت های درونی کشور از اتکا به کشورهای خارجی بکاهد.

 

«حجت الاسلام گواهی» با اشاره به سخنان دولتمردان در خصوص بالا بودن ذخایر ارزی خاطرنشان کرد: اگر آنچه که دولتمردان عنوان می کنند در خصوص بالا بودن ذخایر ارزی حقیقت دارد پس باید در تبادلات ارزی و تجاری نیز بر این موضوع توجه داشته باشیم و تمامی صادرات و تبادلات ارزی را شناسنامه دار انجام دهیم. متاسفانه تنها چیزی که امروز در کشور کم داریم ضعف دستگاه های نظارتی است که این موضوع می تواند بسیاری از نقایص را برطرف کند.

 

این استاد حوزه اظهار کرد: اگر برخی برای دارو ارز گرفته اند اما لوازم آرایشی وارد می کنند این نشاندهنده ضعف دستگاه های نظارتی است که قابل دفاع نیست و در این مقطع باید دولت سرنخ های مواجهه و مقابله با این نوع تخلفات را پیدا کند تا بتواند در مقابل تحریم ها پیروز باشد./

چاپ خبر