وقف سنت ماندگاری که باید در جامعه نهادینه شود
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، امروز سه شنبه(15 آبان) در دیدار با مدیر کل و پرسنل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی که به مناسبت هفته وقف برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته وقف بر بهره گیری از این روزها برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر این سنت حسنه در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک وقف را یک سنت حسنه  دانست و بیان کرد: احیای این سنت در جامعه امری ضروری است و باید بیش از پیش به این مهم توجه شود.

 

وی با بیان اینکه مردم با انجام وقف اموال خود را به دست متولیان در اوقاف می سپارند، بیان کرد: اوقاف وظیفه جلب اعتماد و اطمینان مردم را دارد و باید با حفظ موقوفات و عمل به نیات واقفین این مهم را به خوبی انجام دهد.

 

این مقام ارشد استان با تاکید بر اینکه جلب اعتماد و اطمینان مردم به سنت ماندگار وقف موجب تشویق افراد به این سنت حسنه می‌شود، اظهار کرد: سنت حسنه وقف از زمان های گذشته و پیامبران بوده و باقیات و صالحات را به دنبال دارد و مسئولان امر باید مردم را با این سنت بیشتر آشنا کنند.

 

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه به فعالیت های گسترده اوقاف در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و آموزشی اشاره کرد و گفت: برگزاری کلاس ها و مسابقات قرآنی، برگزاری دوره های آموزشی واضافه کردن تخت‌های بیمارستانی به بیمارستان آیت الله خوانساری از جمله این فعالیت ها است که امید است با کمک مردم و انجام وقف ها با نیت های جدید شاهد فعالیت های خیرخواهانه بیشتری در زمینه های مختلف باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان مرکزی بیان کرد: برگزاری این دوره از مسابقات در استان مرکزی و حضور حافظان و قاریان و خانواده های قرآنی در استان منشاء خیرات و برکات فراوانی بود که امید است اینگونه برنامه ها همواره برگزار شود.

 

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه به فعالیت های اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در برپایی موکب و فعالیت های فرهنگی در مسیر پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: پیاده روی اربعین حسینی نماد عزت و اقتدار مسلمانان جهادن و حقانیت نهضت عاشورا است.

 

در ادامه این دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه نیز به ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های هفته وقف پرداخت و گفت: 65 عنوان برنامه در هفته وقف با هدف بیان اهمیت وقف در استان اجرا می شود.

 

حجت الاسلام دلاوری ادامه داد: در شش ماهه نخست سال جاری25 موقوفه جدید در کل استان وقف شده است که امید است با فعالیت های فرهنگی در هفته وقف شاهد حضور و مشارکت هر چه بیشتر واقفان و انجام وقف های جدید باشیم.

 

عیادت از بیماران بیمارستان موقوفه آیت الله خوانساری و دیدار و گفتگو با پرسنل وخیرین این بیمارستان در راستای بررسی و رفع مشکلات پیش رو و غبار روبی مرقد مطهر امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون(س) شهر اراک از جمله برنامه های اولین روز از هفته وقف بود.

چاپ خبر