رییس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد:
افتتاح هزار و ۱۵۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته بسیج/اعزام ۶ هزار گروه جهادی
«سردار غیب پرور» از افتتاح هزار و ۱۵۰ هزار پروژه محرومیت زدایی و اعزام ۶ هزار گروه جهادی به مناطق محروم در هفته بسیج خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، «سردار غلامحسین غیب پرور»، رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری هفته بسیج با تبریک ماه ربیع الاول گفت ، مبنای بسیج از ابتدای سال تاکید بر خدمت رسانی است که جلوه این امر در مرداد و شهریور  ماه امسال بود که با تجمع یکصد هزار نفری در استادیوم ازدای به اوج خود رسید، و انشاء الله دوره خدمت رسانی بسیج تا پایان سال ادامه دارد.

 


رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد اهمه برنامه های هفته بسیج اظهار کرد: 1150 پروژه محرومیت زدایی در این هفته افتتاح می شود، همچنین 3 هزار واحد کوچک و خرد در حوزه خانگی و واحدهای کوچک اقتصادی آغاز به کار می کنند.

 

وی با بیان اینکه هفته بسیج از ۲۹ آبان آغاز می شود، اظهار کرد:، در این هفته ۶ هزار گروه جهادی به مناطق محروم کشور اعزام می شوند.

 


«سردار غیب پرور» با اشاره به اینکه در فعالیت های جدید بسیج وارد حوزه انرژی خورشیدی شده است، گفت: ساحت ۳ هزار واحد نیروگاه خورشیدی با مقاومت ۵ کیلو وات در هفته بسیج آغاز می شود و امیدواریم در اینده به تولید ۱۰۰ کیلو وات برسیم.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: طرح ایران یار از طرح های دیگر بسیج در این هفته است که در این طرح ۳۰ هزار دانش آموز با هدف خودباوری و اشنایی با ظرفیت های اقتصادی از صنایع تولیدی بازدید می کنند. همچنین ۱۵۰۰ مدیر کارخانه های تولید و صنایع به مدارس دعوت شدند که جامعه مخاطب ۳۰ هزار نفری را پوشش می دهند.

 

وی از استقرار ۸۰۰ میز خدمت در این هفته خبر داد و گفت: تجربه موفق ما در مرداد و شهریور در میز خدمت نشان داده که این امر می تواند با محوریت مساجد ارتباط خوبی میان مردم و مسئولان ایجاد کند و مشکلات مردم را در دستگاه‌های اجرایی و دولتی پاسخگو باشد.

 

«غیب پرور» از اعزام ۴ هزار هسته مهندسی کشاورزی به روستاهای کشور خبر داد و افزود: نگاه بسیج تحول در اقلیم کشاورزی کشور است و با وجود ۳۹ هزار روستا می توانیم برنامه ریزی عملی داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: سه برنامه ویژه شامل جشنواره فیلم مقاومت، اولین جشنواره فعالان فضای مجازی و همایش هم دردی با مردم مسلمان یمن است.

 

رئیس بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: آثار تولیدی فیلم کوتاه بلند و تولید آثار داخلی و خارجی در جشنواره فیلم مقاومت صورت گرفته است و دریافت آثار خارجی در این جشنواره به شدت افزایش یافته و به ۹۰۰ اثر در بخش خارجی رسیده و از ۵ آذر به مدت ۳ روز در تهران برگزار می شود.

 

«سردار غیب پرور» افزود: پس از این سه روز هر هفته در استانهای کشور این فیلم ها را اکران خواهیم کرد و جشنواره فیلم مقاومت تا پایان اسفند در سراسر کشور ادامه دارد.

 

وی در مورد استراتژی بودن فضای مجازی خاطر نشان کرد: از ۸ آذر اولین جشنواره فعالان فضای بسیج با برگزاری همایش و نمایشگاه دستاوردهای این حوزه اتفاق می افتد.

 

رئیس بسیج مستضعفین گفت: ۲۸ برنانه محوری و شش برنامه مرکزی در هفته بسیج برگزار می کنیم و روز ۲۹ آبان را روز بسیج، فرهنگ و مسجد محوری نام گذاری شده است.

 

وی در معرفی روزهای دیگر هفته بسیج گفت: بسیج اقتصاد مقاومتی و سازندگی را داریم، بسیج اقتدار دفاعی و امنیتی، بسیج معنویت و انتظار، بسیج جهاد کبیر و استکبار ستیزی، بسیج جهاد دوست گری و تبیین و بسیج و چهل سال افتخار اسامی اسامی روزهای هفته بسیج است.

 

«سردار غیب پرور» از به کارگیری ۱۵ هزار نیروی بسیجی در مراحل اولیه رسیدگی در زلزله کرمانشاه خبر داد و افزود: ۱۸ میلیارد تومان در روزهای نخست زلزله سال گذشته کرمانشاه برای اسکان اضطراری مردم اعتبار اختصاص دادیم. ۷ هزار کانکس مهیا و در منطقه زلزله زده مستقر کردیم و ۸ هزار و ۳۰۰ کانکس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را نصب و راه اندازی کردیم.


وی در همین رابطه از احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: ۷۰۰ واحد مسکونی را تا کنون تحویل داریم.

 

رئیس بسیج مستضعفین اظهار کرد: همکاری با دولت را بر اساس راهکارهای عملیاتی تا پایان هفته گذشته در دست بررسی قرار دادیم و زمینه همکاری بهتر از گذشته فراهم شده و مهم است طرح ها وارد فاز اجرایی شود تا حلاوت و شیرینی آن به کام مردم بنشیند و در شرایط کنونی اقتصادی گشایشی حاصل شود.

 

«سردار غیب پرور» افزود: تا کنون با وزارت جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، صنعت، معدن و تجارت همکاری داشتیم و تفاهم نامه هایی نیز امضا کردیم.

 

وی از برگزاری رزمایش بسیج در ۵۰۰ شهر در هفته بسیج خبر داد و گفت: این رزمایش همواره به قوت خود برقرار است.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین در مورد فعالیت های بسیج در یمن افزود: در داخل کشور ۲۲ سازمان قشری را در تبیین مسائل یمن فعال کردیم و تلاش داشتیم تا صدای مردم مظلوم یمن را به گوش جهانیان برسانیم و گوش های مردم جهان به صدای مردم یمن را حساس می کنیم.

 

«سردار غیب پرور» در مورد برنامه های بسیج در حوادث و بلایای طبیعی تاکید کرد: در صدد تهیه تجهیزات هستیم که متاسفانه ترکش گرامی به ما هم خورد، اما در این موضوع همیشه ابتدا گردانهای بیت المقدس وارد صحنه می شوند و اولین کمک ها توسط این گردانها به دست مردم می رسد که در حال حاضر ۱۹۱۹ گردان بین المقدس داریم  و ۱۰ هزار گروه جهادی که در حوادث و بلایای طبیعی در صحنه ها حضور وی یابند.

 

وی در مورد فعالیت های فرهنگی بسیج با بیان اینکه در سراسر کشور ۴ هزار بیلبورد تبلیغی نصب کردیم، اظهار کرد: در عرصه های فرهنگی خانه سرود بسیج را فعال کردیم و در حوزه انیمیشن و فیلم نیز فعالیت های بسیاری انجام دادیم.

 

«سردار غیب پرور» در مورد همایش هم دردی با مردم یمن اظهار کرد: این همایش آنچه بر مردم مظلوم یمن با اراده امریکا، اسرائیل و عربستان گذشته است را به تصویر می کشد و بخشی از مهمانان خارجی و فعالان سیاسی در تبیین مسائل یمن حضور می بابند./

 

 

چاپ خبر