آغاز عملیات امنیتی برای تعقیب عناصر داعش در صلاح الدین
رسانه حشد شعبی از آغاز عملیات امنیتی برای تعقیب عناصر داعش در استان صلاح الدین عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الیوم السابع، رسانه حشد شعبی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ارتش و حشد الشعبی امروز(یکشنبه 27 آبان) عملیات امنیتی را برای تعقیب عناصر گروهک تروریستی داعش را از طرف چپ منطقه الشرقاط در استان صلاح الدین آغاز کردند.

 

در این بیانیه آمده است این عملیات باهدف پاکسازی گسترده در جزیره کنعوص، جزیره الحلو، منطقه سدیره در شهر الشرقاط انجام می شود.

 

براساس این بیانیه، نیروهای مشترک شماری از عناصر داعش را به هلاکت رساندند و مخفیگاه های آنها را تخریب کردند.

 

این بیانیه می افزاید: تعقیب عناصر داعش در چارچوب اهداف استراتژیکی برای پایان دادن به حضور بقایای داعش و ایجاد امنیت در مناطق عملیاتی صلاح الدین انجام گرفته است.

 

از سوی دیگر، مرکز رسانه امنیتی عراق امروز اعلام کرد: 10 تروریست در شهر الشرقاط به هلاکت رسیده است.

 

«یحیی رسول » سخنگوی مرکز رسانه امنیتی عراق گفت: هواپیماهای ارتش از نیروهای نظامی عراق در فرماندهی عملیات دیالی پشتیبانی کرد تا عناصر گروههای تروریستی را تعقیب و مخفیگاه های آنها پیدا کنند و توانستند مخفیگاه ها را تخریب و چهار موتور را در شمال دریاچه حمرین منهدم کردند.

 

رسول افزود: هواپیمای ارتش توانست در عملیات صلاح الدین 10 تروریست داعش را به هلاکت برساند و سه خندق در جزیره الوسطیه در نزدیکی روستای کنعوص در الشرقاط منهدم کردند.

 

در همین راستا، رسانه حشد شعبی در عراق امروز اعلام کرد: نیروهای مشترک همچنین توانستند پنج تروریست را بازداشت کردند و دو مقر داعش در شهر موصل را تخریب کردند.

 

این رسانه اعلام کرد: عناصر نیروهای حشد شعبی با پشتیبانی یگان های ارتش، عملیات امنیتی در منطقه السلامیة در جنوب شرقی موصل را اجرا کردند.

 

این رسانه تاکید کرد: این عملیات با هدف ایجاد امنیت در منطقه السلامیة و پایان به حضور عناصر داعش در جنوب شرقی موصل انجام شد.

چاپ خبر