رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد:
باید دوباره به مسجد ایمان آورد
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: مسجد از جمله مقولاتی است که باید دوباره به آن ایمان آورد و کار مشترک و واحد برای آن انجام داد.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و تعدادی از معاونان و مدیران این ستاد که امروز (27 آبان ماه) در محل نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد برگزار شد با بیان اینکه این نمایشگاه فرصتی برای دوباره دیده شدن و توجه دوباره به مسجد است، گفت: کارهای خوبی در حوزه مساجد انجام شده است و برخی از بازدیدکنندگان از وجود این کارها متعجب شده بودند اما به آنها گفتم که هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود.

 

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم خاطرنشان کرد: مسجد از جمله مقولاتی است که باید دوباره به آن ایمان آورد و کار مشترک و واحد برای آن انجام داد.

 

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه با بیان اینکه برخی از مداخلات غیرمسئولانه در حوزه مساجد موجب ناراحتی مردم شده است، اظهار کرد: اگر نقشه مرکزی برای مدیریت مساجد تدوین شود دیگر شاهد اینگونه مداخلات نخواهیم بود. در تدوین این نقشه باید از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای گوناگون از جمله کانون های فرهنگی هنری مساجد استفاده کرد.

 

وی در ادامه خبرگزاری شبستان را یکی از ظرفیت های مهم در حوزه مساجد دانست و گفت: بهتر است فعالیت های این خبرگزاری در حوزه مساجد متمرکز شود و خبرنگاران و عکاسان آن دنبال تولید خبر و سوژه های ناب با موضوع مسجد باشند.

 

حاج علی اکبری افزود: فعالیت خبرگزاری شبستان باید تخصصی شود و حوزه های غیرمسجدی را به سایر رسانه ها محول کند همچنان که در کشور خبرگزاری های زیادی اخبار حوزه های مختلف را منتشر می کنند.

چاپ خبر