۱۹ آذر؛
نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی در بیرجند گشایش می یابد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب استان همزمان با ۱۹ تا ۲۴ آذرماه در بیرجند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، ناصر نبی زاده شامگاه (۲۷ آبان) در آیین بزرگداشت کتاب خراسان جنوبی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند اظهار داشت: تعداد کتب منتشر شده در خراسان جنوبی تا قبل از سال ۹۲، ۳۳ عنوان بوده است درحالی که این تعداد از ابتدای امسال به ۹۰ عنوان رسیده است.

 

وی با تاکید بر اینکه روند و شتاب بسیار خوبی برای تولید کتاب در استان به وجود آمده است،‌ افزود: به همین میزان باید نهادهای متولی تلاش کنند که زمینه دسترسی مناسب به کتب را برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی فراهم کنند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با قدردانی از زحمات مولفان و ناشران ادامه داد: این افراد عشق به کتاب و مطالعه را در جان و روح مردم تقویت می کنند.

 

وی به تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رساندن کتب مورد نیاز مردم به دست آنها افزود: این مهم در قالب طرح های مختلف از جمله طرح کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و پاییزه کتاب انجام می شود.

 

نبی زاده یادآور شد: طرح عیدانه کتاب با همکاری ۱۲ کتابفروشی و طرح تابستانه کتاب با مشارکت ۱۰ کتابفروشی در سطح استان اجرایی شد.

 

وی به برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی در آذرماه هم اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند برای بازدید عموم دائر می شود.

 

گفتنی است،‌ در این مراسم از ۹۰ کتب منتشر شده از ابتدای امسال تاکنون و همچنین پوستر نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی با حضور مسئولان رونمایی شد.

چاپ خبر