معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه:
اختصاص ۲هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان/رشد ۷۸درصدی بودجه حفاظت از محیط بانان
پورمحمدی گفت: در لایحه بودجه ۹۸ ردیفی برای رتبه بندی معلمان با اختصاص ۲هزار میلیارد تومان تعیین شده است.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «حمید پورمحمدی» در نشست خبری تشریح لایحه بودجه ۹۸ گفت: بایستی بودجه امروز در مجلس توضیح داده می شد اما چون نمایندگان جلسه ای نداشتند در این نشست خبری به تشریح آن می پردازیم.

معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برای اولین بار دستورالعمل های بودجه ریزی براساس عملکرد را به تمام نهادها و بخش ها و دستگاه های دولتی کشور ابلاغ شد و لایحه بودجه ۹۸ بر همان اساس تدوین شد.


وی با اشاره به شرایط خاص منابع کشور متاثر از تحریم های آمریکا علیه ایران، افزود: مهمترین ویژگی بودجه ۹۸ برهمین اساس حمایت از معیشت عمومی و سلامت و عدالت اجتماعی است و در کنار آن حمایت از تولید و اشتغال توجه ویژه ای در این لایحه به خود دیده و توجه به پایداری بودجه در مقابل شوک ها و تحریم ها نیز از دیگر ویژگی های بودجه سال آینده به شمار می رود.


پورمحمدی در ادامه از اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالای اساسی با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی، رشد ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان، اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، استمرار طرح تحول سلامت با اعتبار ۳۵ هزار میلیارد تومان، اختصاص ۷ هزار میلیارد تومان برای مقابله با فقر مطلق و افزایش ۲۰ درصدی یارانه واحدهای تولیدی و کشاورزی از جمله تصمیمات لایحه بودجه ۹۸ است.


وی اعلام کرد: برنامه نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده از ۱۰۰ هزار واحد در سال ۹۷ به ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در سال آینده خواهد رسید و بودجه طرح های عمرانی از ۶۲ هزار میلیارد تومان به ۶۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.


معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه در همچنین از اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان برای حمایت از صادرات غیر نفتی خبر داد و عنوان کرد: ۲ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده و اعتبارات هزینه ای ادارات آموزش و پرورش با ۲۸ درصد رشد به ۴۳ هزار میلیارد تومان می رسد.  
وی در ادامه به رشد ۲۰ درصدی طرح های تامین و انتقال آب شرب اشاره کرد و گفت: هزینه حفاظت از محیط بانان نیز در بودجه ۹۸ حدود ۷۸ درصد رشد داده ایم. 
 

چاپ خبر