معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد؛
باید برای جوانان و نوجوانان برنامه متنوع فرهنگی ارائه کنیم/مسجد پایگاه اصلی جوامع اسلامی
حیدری با بیان اینکه مساجد پایگاه اصلی جوامع اسلامی، اقتصادی و سیاسی است، گفت: باید بر اساس نیازهای جوانان برنامه متنوع فرهنگی ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، «لادن حیدری» امروز(۱۵ آذرماه) در دومین گردهمایی مسئولین ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به اینکه موضوع مسجد در وزارت خانه مطرح است و جزء اولویت های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت:مسجد پایگاه اصلی جوامع اسلامی، اقتصادی و سیاسی و همچنین محل ابلاغ پیامهای الهی است.

 

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت از انقلاب اسلامی نقش کلیدی مسجد طی چند دهه اخیر بوده، اظهارداشت:موضوعاتی که در سالهای گذشته پیش آمده در حال حاضر نیازمند این است که برنامه های منسجمی را در حوزه فرهنگی داشته باشیم.

 

حیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر باید نهضت فرهنگی را سامان بدهیم، اظهارداشت:انتظار داریم تا تحولات فرهنگی در مساجد بیشتر مطرح شود چرا که دشمنان با برنامه ریزی در مقابل انقلاب هستند و کمترین نیاز ما هم برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برنامه ریزی است.

 

وی با بیان اینکه برای تخصیص اعتبارات لازم برای برنامه های ستاد عالی کانون های مساجد مستلزم ارائه کارنامه عملکرد مطلوب ستاد عالی کانون های مساجد به سازمان برنامه و بودجه است، افزود:برای تنظیم اساسنامه پیگیری های فراوان انجام شده است.

 

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ستاد عالی کانون های مساجد از نهادهای موفق در وزارت ارشاد بوده، افزود:باید به فعالیت کانون های مساجد در روستاها اهمیت بیشتری داده شود و ان شاءالله بیشترین پایگاه کانون را در روستاها شاهد باشیم و از ظرفیت مساجد در روستاها بیشتر استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند در دور افتاده ترین نقاط کشور فعالیت داشته باشند که این نشان دهنده میزان نفوذ کانون های مساجد، است، ادامه داد: می توانیم از ظرفیت فضای مجازی هم نهایت استفاده رو ببریم و ضریب نفوذ کانون ها را با استفاده از ابزارهای نوین بیشتر نماییم.

چاپ خبر