با حضور اقشار مختلف مردم؛
همایش منادیان وحدت در روستای دولاب سنندج برگزار شد
همایش منادیان وحدت به همت اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان و با حضور مردم، روحانیون، مسئولان و عاشقان به رسول الله (ص) در روستای دولاب سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان، عصر امروز در  این همایش اظهار کرد: ماه مولود متعلق به پیامبر اسلام(ص) است و مایه‌ی افتخار است که خداند ما را جزو امت پیامبر اکرم قرار داد.

 

حجت‌الاسلام مختار کرمی، برپایی همایش‌های مردمی مولودی‌خوانی را نشان دلبستگی و ارادت مردم این خطه از ایران اسلامی به پیامبر (ص) و خاندان آن حضرت دانست و افزود: ارادت مردم کرد و کردستان در محضر نورانی پیامبر اسلام در سطح کشور کم نظیر است.

 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان، به نقش عالمان دینی و ماموستایان در ترویج و تبلیغ دین در جامعه اشاره کرد و اذعان کرد: محبت و علاقه مردم به نبی مکرم اسلام (ص) مدیون ماموستاها و عالمان دینی است که در مناطق روستایی مشغول تبلیغ دین هستند.

 

حجت الاسلام کرمی، با بیان اینکه ارادت مردم نشان از پاکی دل و صفای باطن آنهاست، عنوان کرد: این خلوص نیت نسبت به پیامبر (ص) و خاندان آن حضرت در دل تک تک مردم نجیب مردم کردستان وجود دارد.

 

وی عزت و شرف مردم این دیدار را به واسطه سنت گرانقدر پیامبر اسلام دانست و افزود: مایه‌ی خوشحالی است که خداوند ما را جزو امت پیامبر گرامی اسلام قرار داده است.

 

وی اضافه کرد: حضور در میان مردم به ویژه مردم ساده و پاک مناطق روستایی جزو بهترین لحظات عمر مسوولان است و مردم مناطق روستایی کردستان جزو پاک ترین روستاهای کشور به احاظ اخلاقی و رفتا اجتماعی است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد: صداقت و پاکی و اخلاق حاکم میان مردم کردستان مدیون پیامبر اکرم و سپس علمای دینی و ماموستاها است و بسیاری از مناطق روستایی کردستان با قدمت چند صد ساله جای پرورش عالمان دینی بوده که جوانان باید در زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر آنها قدم بردارند.

 

یحیی نظری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سنندج نیز در این همایش اظهار کرد: هفته وحدت و ماه ربیع‌الاول فرصتی برای تحکیم وحدت و همدلی بین مردم است و باید از این فرصت بهره برد.

 

وی افزود: برگزاری همایش منادیان وحدت در روستا منجر به حضور بیشتر مسوولان در این منطقه روستایی شده تا از نزدیک با مشکلات منطقه و مردم روستا آشنا شویم.

 

وی خاطر نشان کرد: امروز کشور ما در تحریم ناخواسته‌ و ناعادلانه‌ای قرار گرفته است اما قطعا با یکدلی و مشارکت مردم از این مرحله عبور خواهیم کرد.

 

معاون فرماندار سنندج بیان کرد: اعتبارات امسال نسبت به سال‌های قبل علیرغم مسائل و مشکلات موجود بیشتر است و درآمدهای دولت افزایش یافته و قطعا دولت برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای رفع مشکلات مردم خواهند داشت.

 

نظری اعلام کرد: همه می‌دانیم هر جا رد پای آمریکا وجود دارد مفاسد اجتماعی و اخلاقی نیز وجود دارد و نباید اجازه دهیم کشور و ملت ما زیر بار زورگویی‌های امریکا برود و ارزش‌هایمان به نابودی بکشند‌.

 

وی عنوان کرد: با حمایت و همدلی مردم قطعا از این مشکلات عبور خواهیم کرد و جشن چهل سالگی انقلاب را خواهیم گرفت‌.

 

بخشدار سیروان نیز در این مراسم گفت: بخش سیروان دارای ۲۳ روستاست که همه انها گنجینه‌های تاریخ و ادب کرد به شمار می‌روند که از لحاط ادب و فرهنگ و طبیعت گنجی ارزشمندی به شمار می‌رود.

 

زند با اشاره به نامناسب بودن ورودی روستای دولاب گفت: امیدواریم بودجه‌ای توسط فرمانداری شهرستان سنندج برای جاده روستای دولاب در نظر گرفته شود.

 

وی افزود: برای تعدادی از روستاهای بخش سیروان گازرسانی در حال انجام است و امیدواریم در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

 

وی راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در بخش سیروان به ویژه در روستای دولاب از اقداماتی است که در این روستا انجام گرفته است.

 

بخشدار سیروان بیان کرد: انجام آسفالت روستای تنگیسر، گازرسانی به روستای دولاب، آسفالت صحیح دوکیلومتر باقیمانده از جاده این روستا از اقداماتی است که در دست اقدام است و امیدواریم در سال ۹۸ انجام گیرد.

 

چاپ خبر