نمایشگاه اقتدار هوایی ارتش در پایگاه شهید یاسینی گشایش یافت
خبرگزاری شبستان: نمایشگاه اقتدار هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر در پایگاه ششم شکاری خلبان شهید سید علیرضا یاسینی با حضور آیت الله صفایی بوشهری گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، همزمان با هفتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر در آستانه (19 بهمن) روز نیروی هوایی نمایشگاه تجهیزات و دستاوردهای هوایی دفاعی پایگاه ششم شکاری خلبان شهید سید علیرضا یاسینی بوشهر با عنوان اقتدار هوایی با حضور آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و پیشکسوتان صنعت هوانوردی کشور افتتاح شد.

 

ادای احترام به یادمان شهدای خلبان نیروی هوایی

حاضرین در ادامه به تمثال یادمان شهدای خلبان نیروی هوایی با قرائت فاتحه ادای احترام کردند و سپس گروه همخوانی پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه معصومه (س) سرود سوگواره یاس نبوی را اجرا کردند.

 

 

امام جمعه بوشهر در این آئین با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح یکی از مولفه‌های اقتدار یک نظام به شمار می آیند، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان نظام به خوبی از دستاورد‌های انقلاب حراست کردند. 

 

وی افزود: در کنار نیرو‌های مسلح مردم کشورمان نیز از جمله سربازان بزرگ نظام به حساب می آیند که از دستاورد‌های انقلاب و نظام م حافظت می کنند.  

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر یادآور شد: این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های بزرگ ارتش جمهوری اسلامی و نیرو‌های مسلح را در حوزه‌های سخت افزار، نرم افزار و اجرای طرح‌های نوین نظامی در معرض نمایش گذاشته است.  

 

آیت الله صفایی بوشهری گفت: نیرو‌های مسلح، نیرو‌های حفاظت از اقتدار نظام و باعث صلح و آرامش هستند و امنیتی که با تلاش نیرو‌های مسلح در کشور برقرار است، باعث شده زیرساخت‌ها توسعه یابد.  

 

وی اضافه کرد: با هدایت فرمانده کل قوا به زودی به خودکفایی لازم در تولید علم و محصولات دانش بنیان دفاعی خواهیم رسید و مرجع تامین همه نیاز‌های نیرو‌های مسلح در ایران ومنطقه خواهیم شد.

 

سرهنگ خلبان علی‌اکبر طالب‌زاده، عضو شورای تامین و فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر نیز با اشاره به افتتاح نمایشگاه توانمندی نیروی هوایی در بوشهر عنوان کرد:  امروز ارتش و سپاه بخشی از توانمندی‌های خود را با هدف انتقال پیام همبستگی و هم افزایی در نمایشگاه اقتدار هوایی به نمایش گذاشته‌اند. 

 

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر در پایان با بیان اینکه نمایشگاه اقتدار هوایی در آستانه نوزدهم بهمن روز نیروی هوایی برپا شده است، خاطر نشان کرد: نمایشگاه اقتدار هوایی به منظور آشنایی مردم با اقتدار و توانمندی هوایی ایران اسلامی برگزار شده است و تا 21 بهمن برپا است.

 

چاپ خبر