حجت الاسلام سعیدی در گفتگو با شبستان:
مردم در انتخاباب مسئولانه و دقیق عمل کنند/شورای نگهبان تایید صلاحیت می کند نه شایستگی
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با تاکید بر لزوم آگاهی مردم گفت: شورای نگهبان صلاحیت افراد را تایید می‌کند نه شایستگی آنها را و این نکته ای است که مردم باید به آن توجه کنند و کسانی را انتخاب کنند که به دنبال رأی آوردن در دوره های بعدی نباشند.

حجت الاسلام «علی سعیدی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان پیرامون ضرورت روشنگری و پاسخ به ابهامات نسل جوان اظهار داشت: دموکراسی به مردم اختیار داده است که فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند و صد البته مردم باید در این انتخاب دقت کنند.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه اعضای شوراهای شهر و روستا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند، خاطرنشان کرد: مردم باید نسبت به انتخاب افراد بسیار دقیق و مسئولانه عمل کنند و اگر عملکرد قبلی فردی را ضعیف ارزیابی کردند برای انتخاب دوباره او با حساسیت و دقت بیشتری عمل کنند و اگر با وجود ضعف عملکرد قبلی باز همان فرد را انتخاب کردند مسئولیت اشتباهات و نقصان های کاری و عملیاتی این فرد به عهده کسانی است که دوباره او را انتخاب کردند و خود مردم باید پاسخگو باشند چرا که انتخاب آنان منجر به این ضعف عملکرد شده است.


وی تأکید کرد: مردم باید بدانند شورای نگهبان صلاحیت ها را تایید می کند نه شایستگی ها را و این نکته بسیار مهم و دقیقی است.


حجت  الاسلام سعیدی یادآور شد: مردم باید به شایستگی های فرد توجه بکنند و بدانند که کشور به افراد انقلابی نیاز دارد تا بتواند بر همه امور به درستی نظارت کند.


وی با تاکید بر اینکه مردم نباید کسانی را انتخاب کنند که فقط به دنبال رأی آوردن در دوره های بعدی باشند، افزود: افرادی باید انتخاب شوند که معتقد باشند من فقط برای چهار سال و برای خدمت به مردم آمده ام تا بتواند در خدمت مردم باشد بنابراین اگر انتخاب نادرستی صورت گیرد مسئولیت آن با انتخاب کنندگان است./

 

چاپ خبر