آغاز مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از آغاز مرحله مقدماتی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدتقی میرزاجانی از آغاز مرحله مقدماتی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی افزود: امسال مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار خواهد شد ولی تغییراتی در روند برگزاری مرحله مقدماتی صورت گرفته که برخلاف سال های گذشته که حضوری بود این مرحله به صورت غیرحضوری و به صورت ارسال فایل صورت می گیرد.

مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: با فراخوانی که پیش تر در راستای مسابقات بین المللی صادر شد، قرار شد شرکت کنندگان در بخش قرائت آثار تصویری خود را طبق مواردی که از سوی ستاد مسابقات اعلام شده بود ارسال کنند تا به بخش داوری راه پیدا کند و در بخش حفظ نیز به صورت تصویری و مستقیم از طریق نرم افزارهای دارای قابلیت ارتباط تصویری با شرکت کنندگان تماس گرفته خواهد شد و داوران سؤالات حفظ را مطرح می کنند.

وی آغاز مرحله مقدماتی مسابقات را از امروز 24 بهمن ماه در شهر مقدس قم اعلام کرد و بیان داشت: این مرحله به مدت 5 روز به طول می انجامد و طی آن آثار بیش از 250 قاری و حافظ از 50 کشور جهان در بخش های بزرگسالان، دانش آموزان و نابینایان مورد ارزیابی 4 نفر از اساتید و داوران برجسته قرار خواهد گرفت.

میرزاجانی با بیان این که در این مرحله اساتیدی همچون حجج اسلام محمدرضا شهیدی پور و محمدصادق نصراللهی، حیدر کسمایی و حسن ربیعیان داوری را بر عهده خواهند داشت، خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتی ویژه طلاب علوم دینی و بانوان نیز به صورت مجزا در روزهای آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: قاریان و حافظانی که حدنصاب نمره را کسب کرده و صلاحیت لازم را داشته باشند به مرحله نیمه نهایی مسابقات بین المللی قرآن کریم راه پیدا می کنند و این مرحله 20 و 21 فرودین ماه سال 1398 در هتل محل اسکان متسابقین برگزار می شود و رقابت ها به صورت مستقیم از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: مرحله نهایی مسابقات نیز از عصر روز 21 فروردین ماه تا پایان روز 24 فروردین ماه 1398 در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد و پوشش رسانه ای مسابقات نیز به صورت ویژه از صدا و سیما و شبکه های صوتی و تصویری انجام خواهد پذیرفت.

چاپ خبر