طراح انقلابهای مخملی از فروپاشی اتحادیه اروپا خبر داد
جرج سوروس میلیاردر یهودی آمریکایی پیش بینی کرده است اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی سابق گرفتار شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، جرج سوروس میلیاردر یهودی مجاری - آمریکایی  و طراح انقلاب های مخملی در جهان گفته است احتمال فروپاشی اتحادیه اروپا زیاد است. وی پیش بینی کرده است اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی سابق گرفتار شود.

 

در فوریه ۲۰۱۸ مجله فوربز، جرج سوروس را با ثروت خالص ۲۴ میلیارد دلار آمریکا به عنوان نفر  بیست و نهم فهرست ثروتمندترین افراد جهان رده بندی کرده بود.

 

سوروس بنیانگذاری و سازمان‌دهی انقلاب گل رز در گرجستان توسط او به نظر روسیه و دیگر ناظران غربی نقش حیاتی در پیروزی آن جنبش داشت، هرچند که خود سوروس معتقد است نقش او بزرگ نمایی شده‌است.

 

در ایالات متحده آمریکا او را به خاطر تلاش ناموفق پس از اختصاص مقادیر عظیم پول در مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۰۴ علیه جرج بوش می‌شناسند.

 

یکی از آخرین اظهارنظرهای سوروس درباره اروپا اینگونه است که اگر اروپایی‌ها زودتر از خواب بیدار شوند و جلوی احزاب دست راستی و مخالف اتحادیه را بگیرند، سرنوشت شوروی در انتظارشان نخواهد بود.

 

وی افزود رهبران احزاب باید اولویتشان اتحادیه اروپا باشد و با راه انداختن رالی‌های سیاسی خود را برای پیروزی در انتخابات ماه می، آماده کنند.

 

منبع: راشا تودی

چاپ خبر