در ششمین شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی مطرح شد؛
انتقاد استاندار از نحوه توزیع شهرستانی اعتبارات متوازن
معتمدیان از نحوه توزیع شهرستانی اعتبارات متوازن در سطح خراسان جنوبی انتقاد کرد و گفت: فلسفه اعتبارات توازن کاهش فاصله بین مناطق برخوردار و کم برخوردار است لذا توزیع شهرستانی آن در سطح استان باید کارشناسی باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان  از بیرجند، «محمد صادق معتمدیان» امروز (27 بهمن) در ششمین شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اهمیت برگزاری ماهانه یکبار جلسه این شورا، اظهار کرد: باید دستور کار جلسه از قبل مشخص و کارشناسی شده و به اعضای شورا اعلام شده باشد.

 

استاندار خراسان جنوبی خطاب به مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: موضوعاتی که به عنوان اولویت نخست خراسان جنوبی در حوزه توسعه است احصاء کنند و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار دهند تا برای سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

 

معتمدیان با تاکید بر اینکه برخی از اسنادی که از گذشته پژوهش و تحقیقات آن انجام شده نیازمند بازنگری جدید است، افزود: همچنین برخی از اسناد خراسان جنوبی از جمله سند توسعه استان و شهرستان‌ها بخصوص سند آمایش سرزمینی به اتمام نرسیده است و باید این موضوعات با اولویت در دستور کار شورای برنامه ریزی باشد و اینکه صرفاً جلسات به مصوبه و رأی گیری ختم شود در شأن شورای برنامه ریزی استان نیست.

 

وی درخواست کرد در جلسه آینده شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان جنوبی گزارشی از وضعیت این اسناد مطرح شود.

 

استاندار خراسان جنوبی با گلایه از عدم دعوت از فرمانداران برای شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی استان، تاکید کرد: باید فرماندار برای شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی درخصوص تصمیم گیری برای موضوعات کلان استان دعوت و حضور داشته باشند تا بتوان از نظرات کارشناسی آنان نیز بهره‌مند شویم.

 

معتمدیان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین جلسات استان برگزاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان است، عنوان کرد: باید مدیران دستگاه های اجرایی شخصاً در جلسه حضور پیدا کنند چرا که در آیین نامه صرفاً مدیران حق رأی دارند و جانشین آنان حق رأی ندارند و با عدم حضور مدیران در جلسه این حق رأی از دستگاه اجرایی مربوطه گرفته می شود.

 

وی به دستور کار تعیین تکلیف اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع شهرستانی آن اشاره و گفت: فلسفه اعتبارات توازن کاهش فاصله بین مناطق برخوردار و کم برخوردار است لذا توزیع شهرستانی آن در سطح استان باید کارشناسی باشد.

 

استاندار خراسان جنوبی به نحوه توزیع شهرستانی اعتبارات استفاده متوزان در سطح استان انتقاد کرد و افزود: این نحوه توزیع شهرستانی با روح توازن تفاوت دارد چرا که باید توزیع این اعتبارات بیشتر بر مناطق کم برخوردار متمرکز می‌شد.

 

گفتنی است موضوع تعیین تکلیف اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع شهرستانی آن از دستور کار شورای برنامه ریزی و توسعه استان خارج شد و مقرر شد در آینده جلسه کارشناسی در این راستا با حضور استاندار خراسان جنوبی و فرمانداران برگزار شود.

 

 

چاپ خبر