رئیس مجلس شورای اسلامی:
دولت پاکستان پاسخگوی فعالیت گروهک تروریستی باشد
لاریجانی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان گفت: دولت پاکستان باید پاسخگوی این باشد که چرا این گروهک از سرزمین آنها این عملیات را طراحی و پیاده کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «علی لاریجانی» در ابتدای  جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۸ بهمن ) مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: از حضور شگفت‌انگیز ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنم. این حضور، حضوری ارزشمند و ذی‌قیمت برای امنیت و منافع ملی بود که با هوشمندی ملت عزیز تحقق یافت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن  محکوم کردن حادثه تروریستی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد:  به شهادت رساندن برادران مجاهد سپاه ،ملت را داغدار کرد. به خانواده شریف این عزیزان و مردم شریف استان اصفهان تسلیت می‌گویم و از همت آنان در تشییع جنازه باشکوه این عزیزان سپاسگزاری می‌کنم.

 

وی خطاب به دولت پاکستان گفت: دولت پاکستان باید پاسخگوی این اقدام باشد که چرا این گروهک از سرزمین آنها این عملیات را طراحی و پیاده کرده است؟ با همه احترامی که برایتان قائل هستیم اما نمی‌توانید نسبت به این مسئله غیرمسؤولانه عمل کنید. این گونه رفتارها سطح همکاری دو کشور را به شدت مخدوش می‌کند.

 

وی تصریح کرد:  از وزارت امور خارجه و دستگاه امنیتی کشور می خواهیم که به  این موضوع رسیدگی جدی کنند.

 

لاریچانی در ادامه با محکوم کردن کنفرانس ورشو، گفت: اقدام عجولانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در کنفرانس سبک ورشو نشانگر دست خالی آنان بود. نتیجه این همه سر و صدا چند سخنرانی تکراری و بی‌محتوا بود. این کنفرانس نشان داد آمریکا بازیچه دست یک گروهک تروریستی قرار گرفته و با تخیلات در صحنه دیپلماسی حاضر شده و بیش از آنکه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایران فضاسازی کنند خود را در قلمرو بین‌الملل نفله و بی‌مقدار کردند.

 

وی همچنین در ادامه سخنان خود از پیام مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکر کرد وگفت:  این پیام از محتوای غنی برای آینده انقلاب اسلامی برخوردار است و اجزای منسجم آن مسیر حرکت کشور را برای حکمرانان و ملت مشخص می‌کند.

 

لاریجانی خاطر نشان کرد:از  مرکز پژوهش‌های مجلس می خواهیم تا برای تحقق این پیام اقدامات لازم را طراحی و در اختیار کمیسیون‌های تخصصی مجلس قرار دهد./

چاپ خبر