نایب رییس مجلس شورای اسلامی:
باید ساختار وزارت آموزش و پرورش تغییر کند
پزشکیان گفت: باید ساختار وزارت آموزش و پرورش تغییر کند، فارغ التحصیلان ما نمی دانند چگونه مشکلات را حل کنند چون یاد نگرفته اند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «مسعود پزشکیان» در پنجمین همایش ملی روانشناسی مدرسه که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، گفت: در ساختار غلط راه درست را نمی توان رفت.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر ساختاری در ذهن داریم آن ساختار مناسب نباشد نتیجه گرفتن آسان نیست.

 

وی ادامه داد: باید آموزش و پرورش به سمتی برود که دانش آموزان کار گروهی داشته باشند و بتوانند مسایل را حل کنند، مدیریت را یاد گیرند و ارتباط گر باشند.

 

وی ادامه داد: نیروهای نابغه را در کشور تربیت می کنیم اما به محض اینکه با یک مشکل مواجه می شوند، قهر می کنند، افسرده می شوند، نمی توانند گروه ایجاد کنند یا مدیریت کنند.

 

پزشکیان تصریح کرد: اطلاعات را تنها در ذهن دانش آموزان ایجاد کرده ایم در صورتی که باید ساختار طوری باشد که در حین آموزش کار را یاد بگیرند.

 

وی افزود: چند درصد از کسانی که در مدارس به عنوان نخبه تربیت کردیم در ایران مانده اند؟ اگر مانده اند چند درصد از آنها توانسته اند مسئله حل کنند؟ آنها نمی توانند مسئله حل کنند چون یاد نگرفته اند.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ساختار آموزشی به دانش آموز و دانشجو چگونه حل مشکل را یاد نمی دهد در صورتی که باید ساختاری ایجاد کنیم که حل مسئله را یاد دهد.

 

وی تاکید کرد: فارغ التحصیلان پس از 12 سال تحصیل هنگامی که وارد جامعه می شوند کاری بلد نیستند چون یاد نگرفته اند. باید ساختار وزارت آموزش و پرورش تغییر کند.  

چاپ خبر