سفر «نتانیاهو» به مسکو پس از فعالسازی «اس ۳۰۰» در سوریه
نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از فعالسازی سامانه «اس ۳۰۰» در سوریه و تشدید تنش ها بین مسکو و تل آویو، قرار است پایان هفته به مسکو سفر کند.

ه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روسیا الیوم، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه( دوم اسفند 1397) در راس یک هیئت نظامی از افسران ارشد ارتش صهیونیستی وارد مسکو خواهند شد.

پایگاه صهیونیستی «مکان» گزارش داد که در این سفر «تامیر هیمان» رئیس سازمان اطلاعات و «عمیکام نورکین» فرمانده نیروی هوایی، نتانیاهو را همراهی خواهند کرد. فهرست اعضای هیئت همراه که شامل افسران ارشد است، همچنان باز است.

 

این نخستین دیدار همکاری بین بنیامین نتانیاهو با «ولادیمیر پوتین» نخست وزیر روسیه پس از حادثه سقوط هواپیمای شناسایی روسیه در حریم هوایی سوریه در سپتامبر 2018 میلادی است.

این پایگاه صهیونیستی نوشت: نتانیاهو از حضور ایران در سوریه راضی نیست. نتانیاهو در این دیدار تلاش می کند تا درباره حضور ایران در خاک سوریه و فعالسازی موشک های «اس 300» روسی در سوریه که مسکو اخیرا به دمشق تحویل داده است، گفتگو کنند.

 

در 17 سپتامبر 2018، نیروهای سوریه به اشتباه جنگنده نظامی روسی را هنگام مقابله با حملات هوایی رژیم صهیونیستی به لاذقیه در شمال غربی سوریه هدف قرار دادند که در نتیجه آن 15 نظامی روسیه کشته شدند.

بروز این حادثه به تشدید تنش ها بین تل آویو و مسکو منجر شد و روسیه از مقامات صهیونیستی خواستند تا به خاطر این اقدام عذرخواهی کنند؛ اما مسئولان این رژیم از این اقدام امتناع کردند.

 

پس از حادثه سقوط هواپیمای «ایل 20»، مسکو اعلام کرد که سامانه موشکی اس-300 را به سوریه ارسال خواهد کرد. این سامانه قابلیت رهگیری هر نوع تهدید هوایی در فاصله بیش از 250 کیلومتری را دارد و به طور همزمان چندین هدف هوایی را نابود می کند.

این سامانه موشکی همچنین از امنیت بسیار بالا و سرعت فوق العاده خود برخوردار است. توان رزمی پدافند هوایی سوریه را نیز به طور قابل توجهی تقویت می کند.

چاپ خبر